pondělí 25. září 2023 Zlata

Hejtmanství podpoří studijní pobyty v zahraničí i letos

Studentům, kteří míří do ciziny na zkušenou, se mnoho zahraničních studijních pobytů ruší či odkládá kvůli pandemii koronaviru. I přesto letos některé budou moci proběhnout. Olomoucký kraj proto nechce žáky a studenty připravit o možnost získat finanční příspěvek na studium v zahraničí. O dotaci na studijní pobyt v zahraničí mohou žáci středních škol, studenti vyšších odborných škol a vybraných oborů vysokých škol s trvalým bydlištěm na území Olomouckého kraje žádat do pátku 22. ledna. V případě schválení získají až tři tisíce korun na měsíc pobytu, které mohou použít například k úhradě cestovních výdajů, ubytování, stravování či nákupu studijních materiálů.

„Pevně věřím, že i v dnešní složité době vyrazí řada mladých lidí nasbírat zkušenosti při studiu v zahraničí. Jelikož je takové studium finančně velmi nákladné, Olomoucký kraj nabízí pomocnou ruku v podobě příspěvku. Novinkou je pro letošek rozšíření počtu podporovaných oborů vysokých škol například o nanotechnologie, geologii, environmentální studia či ekologii,“ uvedl radní pro oblast školství Aleš Jakubec.

Více podrobností o dotačním programu, jehož prostřednictvím hejtmanství podporuje tyto pobyty už od roku 2007, včetně přesných podmínek pro poskytnutí dotace najdou zájemci zde.

Ohodnoť článek

Autoři | Tisková zpráva | Foto pixabay.com | Zdroj olkraj.cz

Štítky Olomouc, studenti, vzdělání, zahraničí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.