neděle 14. července 2024 Karolína

Univerzita Palackého má nové studijní předměty. Přihlášku je možné podat do poloviny března

Univerzita Palackého v Olomouci otevírá nové studijní programy zohledňující aktuální trendy na trhu práce. E-přihlášky na většinu programů lze podat do 15. března, cena za přihlášku činí 690 Kč.

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) každoročně přináší nové studijní programy, které odpovídají aktuálním potřebám trhu práce a moderním trendům. Letos se představily nové programy na pedagogické, filozofické a přírodovědecké fakultě. Přihlášky na většinu programů lze podat do 15. března prostřednictvím e-přihlášky za cenu 690 Kč.

Pedagogická fakulta UP zcela nově nabízí studijní programy zaměřené na speciální pedagogiku, konkrétně bakalářské programy Speciální pedagogika se zaměřením na pedagogické asistentství, Speciální pedagogika se zaměřením na expresivní přístupy nebo Speciální pedagogika se zaměřením na rozvoj zrakových funkcí či navazující magisterský program Speciální pedagogika – poradenství. Novinkou je i navazující magisterský program Dramaterapie a bakalářský program Učitelství pro mateřské školy.

Filozofická fakulta UP má v nabídce nový bakalářský obor Korejština pro hospodářskou praxi. „Při studiu bude důraz na praktickou znalost korejského jazyka doplněnou o kurzy týkající se korejské kultury, historie, společnosti či ekonomické geografie. Student může absolvovat kromě překladatelských, tlumočnických či přípravných kurzů také specializované kurzy obchodní korejštiny či korejštiny pro cestovní ruch,“ uvedl garant studijního programu Andreas Schirmer z katedry asijských studií. Od února se pak dá hlásit také na nově akreditované studijní programy s profesním zaměřením, konkrétně jde o bakalářské programy Angličtina pro tlumočení a překlad, Dějiny umění a památková péče a navazující magisterský program Archeologie pro praxi. Tyto mají povinné praxe: v bakalářském studiu jde o 12 týdnů, v navazujícím magisterském o 6 týdnů praxe.

Jednu studijní novinku má také Přírodovědecká fakulta UP, v katalogu studijních programů byl nově přidán navazující magisterský obor Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – Experimentální biologie.

Právnická fakulta nově umožnila přihlášení na nový doktorský studijní program Právní dějiny a římské právo. Přihlášku bude možné podat od 18. května do 18. června.

Přehled oborů najdou zájemci v katalogu studijních programů a také na speciálním webu Univerzitní město s kompletním informačním servisem o studiu. Na většinu programů bakalářského, navazujícího či magisterského studia se dá podat e-přihláška do poloviny března, některé v nabídce například teologické fakulty mají deadline i později. Na doktorské programy se dá přihlásit do konce dubna či až do konce června, na cizojazyčné do konce srpna.

UP je druhou nejstarší univerzitou v ČR a patří mezi nejlépe hodnocené české vysoké školy ve světových žebříčcích. Na osmi fakultách nabízí více než 900 kombinací studijních programů, které studuje více než 23 tisíc studentů a studentek. Moderní technologie také zlepšuje studijní zážitek na UP, například díky aplikaci UPlikace. Každý rok se na UP uchází o studium více než 22 tisíc zájemců a zájemkyň, kteří mohou podat e-přihlášku.

Ohodnoť článek

Autoři | Zdroj UPOL

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.