Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Společnost Edwards uspořádala soutěž o nejinovativnější diplomovou práci

 
pátek, 2. prosince 2016, 09:46

Soutěžilo se ve dvou kategoriích – ekonomika a technika. Výherci získali finanční ohodnocení a možnost prohlédnout si moderní výrobní závod v Lutíně.

Slavnostním vyhlášením ve středu skončila soutěž o nejinovativnější diplomovou práci, kterou uspořádala společnost Edwards. Odměny vítězům předal Pavel Šustek, jednatel společnosti Edwards v České republice. Výherci měli možnost navštívit centrum sdílených služeb v Brně a rovněž získali příležitost podívat se do moderního výrobního závodu v Lutíně, kam za normálních okolností mají přístup pouze zaměstnanci.

Pořádali jsme první ročník, proto jsme nevěděli, co přesně od projektu očekávat. Příjemně nás překvapil jak počet, tak i kvalita přihlášených prací,“ prohlásil Pavel Šustek. Firma Edwards se po zvážení rozhodla ocenit 11 diplomových prací. Důvodem byl fakt, že v ekonomické kategorii přistoupila k udělení dvacetitisícové odměny hned dvěma účastníkům, kteří předložili mimořádně kvalitní práce.

Ceremoniálu se zúčastnilo devět řešitelů. Kromě slavnostního předání měli všichni zúčastnění možnost prohlédnout si moderní lutínský závod, v němž se konstruují špičkové vakuové vývěvy pro zákazníky z celého světa v čele s takovými giganty jako Tesla, Apple, Samsung, ABB nebo Siemens.

Mezi odměněnými byli studenti i absolventi z České republiky i ze Slovenska. Edwards hodlá v motivování talentovaných a inovativních lidí pokračovat. „Už nyní víme, že Cena Edwards proběhne i  v roce 2017. O tématu budeme ještě diskutovat s kolegy, ale rozhodně se chceme pohybovat opět v oblasti inovací,“ uzavřel Šustek.

Konečné pořadí:

Kategorie Ekonomika a podnikání

 • 1. místo Josef Pokorný, Jiří Branžovský (20 000,-)
 • 3. místo Mária Vrábliková
 • 4. místo Jakub Fousek
 • 5. místo Veronika Picková

Kategorie Technika

 • 1. místo Petra Ohnišťová (20 000,-)
 • 2. místo Jan Pavlík
 • 3. místo Kamil Vraspír
 • 4. – 6. místo Andrey Kutsay, Tomáš Plichta, Jiří Kalus

Edwards je globálním lídrem v oblasti výroby a servisu vývěv a dalších vakuových technologií pro výrobce polovodičů, plochých obrazovek, LED a solárních článků, dále pro strojírenský, farmaceutický, chemický, sklářský a potravinářský průmysl, metalurgii a nejrůznější aplikace ve vědě a výzkumu. Celosvětově zaměstnává ve výzkumu, vývoji, konstrukci, výrobě a podpůrných funkcích okolo 4200 vysoce kvalifikovaných pracovníků. 

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

 • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

 • Policie hledá agresivního bývalého...

 • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

 • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Olomoucký kraj podpoří v příštím roce regionální knihovny částkou deset milionů korun

čtvrtek, 1. prosince 2016, 10:29

Finanční podporu ve výši deseti milionů korun odsouhlasili radní Olomouckého kraje a bude určena na regionální funkci...

Univerzita Palackého se v pátek otevře zájemcům o studium. Hlásit se jich bude přibližně 30 000

pátek, 18. listopadu 2016, 19:00

Univerzita Palackého v Olomouci se příští pátek otevře zájemcůmo studium. Nahlédnout budou moci do jednotlivých...

Univerzita Palackého otevírá nový bakalářský obor – zdravotnický záchranář

čtvrtek, 10. listopadu 2016, 13:13

Nabídka studia na Univerzitě Palackého v Olomouci (UP) se v akademickém roce 2017/2018 rozšíří o nový bakalářský obor...