Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Chcete mít u jména titul LL.M.? Právnická fakulta univerzity nově nabízí studium Master of Laws

 
úterý, 18. července 2017, 16:30

Právnická fakulta výrazně rozšiřuje nabídku celoživotního vzdělávání. Nově nabízí mezinárodně uznávané kurzy LL.M. (Master of Laws), které jsou koncipovány jako specializační kurzy zaměřené na prohloubení znalostí v určitých právních oblastech. Výuku budou zajišťovat špičkoví lektoři a zájemci si mohou vybírat ze čtyř různých specializací. Úspěšní absolventi pak získají mezinárodně uznávaný titul LL.M. Právnická fakulta je první fakultou Univerzity Palackého, která tuto formu placené profesní nástavby poskytuje.

Vzdělávat se mohou nejen právníci, ale i manažeři nebo podnikatelé a ti, kteří splní podmínky pro přijetí. „Kurzy jsou cestou, jak využít potenciál naší fakulty. Nabízíme uznávané odborníky, zázemí veřejné vysoké školy a tradici právnického vzdělávání, čímž garantujeme vysokou úroveň získaných znalostí a dovedností využitelných v praxi. Na garanci kvality zároveň úzce spolupracujeme s ostatními českými právnickými fakultami,“ uvedl Martin Faix, proděkan pro zahraniční záležitosti a koordinátor kurzů LL.M. na PF UP. Podle něj bude výuka obsahově vycházet z nejnovějších poznatků v dané oblasti a její organizace v kombinované formě bude přizpůsobena časově zaneprázdněným uchazečům.

Právnická fakulta má nyní v nabídce čtyři LL.M. kurzy – Soutěžní právo, Právo duševního vlastnictví (ve dvou specializacích – Právo designové a módní, Mediální právo), International and European Law a International Business Law, který realizuje ve spolupráci s Dunajskou univerzitou v Kremži. „O zaměření kurzů rozhodlo především to, v čem jsme jako fakulta silní, kde máme vlastní interní odborníky a můžeme tedy účastníkům nabídnout špičkovou kvalitu,“ vysvětlil Martin Faix. Doplnil, že do budoucna se může nabídka specializací rozšiřovat.

Výuka stojí zhruba z poloviny právě na fakultních expertech, jako je například profesor Ivo Telec, vedoucí katedry soukromého práva a civilního procesu, Olga Pouperová, docentka na katedře správního práva a finančního práva, nebo Michal Petr, odborný asistent na katedře mezinárodního a evropského práva a někdejší místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Fakultní experty doplňují špičkoví lektoři z praxe.

Kurz trvá tři semestry a je organizován formou blokové výuky třikrát za semestr. Zájemci se mohou přihlašovat od 20. července elektronicky prostřednictvím Portálu celoživotního vzdělávání UP. Veškeré potřebné informace pak najdou na speciální webové stránce.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

V BEA campusu otevřeli nový prostor InfoHUB pro rozvoj studentů a mladých lidí

čtvrtek, 1. června 2017, 16:30

Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Olomouc (OHKO) představila v areálu...

Olomoucká univerzita chystá setkání absolventů na lodi v Praze

středa, 3. května 2017, 10:30

Olomoucká Univerzita Palackého chystá velké absolventské setkání, které se uskuteční tentokrát na lodi na Vltavě v...

V Šumperku se děti zúčastnily bezpečnostní akce, na koloběžkách řešily dopravní situace

pátek, 28. dubna 2017, 13:30

Ve středisku volného času a vzdělávání v Šumperku proběhla preventivní akce pod názvem "Duben - měsíc bezpečnosti"....