Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoucký kraj podpoří stipendiem studenty učebních a maturitních oborů

 
středa, 13. září 2017, 07:30

I ve školním roce 2017/2018 bude Olomoucký kraj podporovat žáky vybraných učebních a technických oborů zakončených maturitní zkouškou stipendii v rámci Podpory polytechnického vzdělávání a řemesel v Olomouckém kraji. Předpokládaná alokovaná částka na stipendia z rozpočtu Olomouckého kraje pro tento školní rok činí 6 806 000 korun.

Cílem projektu je zvýšení zájmu žáků o studium vybraných oborů s vysokou uplatnitelností na trhu práce a jejich motivace k lepším výsledkům v oblasti vzdělávání i výchovy.

„Pro Olomoucký kraj je poskytování stipendií žákům vybraných učebních a technických oborů zakončených maturitní zkouškou velice důležité, protože se jejich prostřednictvím daří zabránit poklesu zájmu o některé obory vzdělání či dokonce zvýšit počet žáků,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Největší novinkou pro školní rok 2017/2018 je zařazení tří nových oborů vzdělání mezi podporované obory. Jedná se o učební obor Pečovatelské služby a dva maturitní obory Analýza potravin a Technologie potravin. U těchto oborů budou ve školním roce 2017/2018 podporováni žáci pouze prvních ročníků.

Celkově tedy bude od školního roku 2017/2018 Olomoucký kraj podporovat žáky 43 oborů vzdělání, z toho je 14 technických oborů zakončených maturitní zkouškou a 29 učebních oborů.

Na základě žádostí škol došlo k menší úpravě pravidel pro poskytování stipendia žákům vybraných oborů vzdělání středních škol ukončených výučním listem. Změna se týká vyplácení stipendií, která budou žákům vyplácena 5x ročně po dvou měsících.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Dětská univerzita promění zvídavé děti na vysokoškoláky. Vyzkouší si roli záchranáře i chemika

úterý, 12. září 2017, 19:30

Rodiče dětí, které zajímá, jak vypadá studium na vysoké škole, mohou své potomky již teď registrovat na další kolo...

Nový školní rok v Olomouci přivítal na tisíc prvňáčků

pondělí, 4. září 2017, 18:00

Olomoucké základní školy přivítaly v první den nového školního roku 1154 žáků prvních tříd. To je o šedesát méně než v...

V pondělí začíná školní rok. Prvňáčků bude méně, než předchozí roky

neděle, 3. září 2017, 17:00

V pondělí skončí letní prázdniny a do škol se vrátí děti. Do lavic usedne zřejmě méně prvňáků než v předchozích letech....