Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Žákům na Hálkově škole slouží v nově otevřené přístavbě čtyři učebny a jídelna

 
pátek, 12. ledna 2018, 18:00

Od pondělí 15. ledna začnou na Fakultní základní škole Hálkova sloužit žákům a učitelům nové prostory v přístavbě školy. Jedná se o čtyři učebny a novou jídelnu, která již byla pro školu mimořádně důležitá.

Přístavba je dvoupodlažní a s celkovou užitnou plochou 391 metrů čtverečních je to největší investiční akce města v roce 2017. Celkově stála 21 milionů korun, z toho 14 milionů byla dotace z Integrovaného regionálního operačního programu činila 14 milionů korun.

„Tato zbrusu nová přístavba škole přinese skutečně velkou a také dlouhodobě očekávanou změnu. Význam rozsáhlé rekonstrukce spočívá zejména ve vybudování nové výdejny stravy, která nahradí současnou nevyhovující jídelnu,“ uvedl primátor Antonín Staněk.

„Bezbariérový přístup do nové budovy je zajištěn pomocí nově navržené rampy, do jejího druhého patra pak osazením zdvižné plošiny na schodišťové rameno ve staré školní budově,“ doplnil náměstek primátora Pavel Urbášek.

Stavět se začalo v lednu loňského roku. „Celkové náklady na nové křídlo školy a jídelnu přesáhly dvacet jedna milionů korun. Po základní škole v Nemilanech jde o jednu z největších investic města do školství v posledních letech,“ potvrdil investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Nově vybudované učebny v současné době čekají na výbavu. „V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele interaktivních tabulí a dalších potřebných pomůcek. S plnou výukou zde počítáme od začátku února,“ vysvětlila ředitelka školy Božena Vítková.

Na Hálkovu školu v současné době chodí 540 žáků. To je o třicet žáků méně, než může škola pojmout, a to hlavně kvůli nedostatku učeben a donedávna zastaralé jídelně. Jedná se o školu s rozšířenou výukou cizích jazyků a s třídami pro mimořádně nadané děti. Angličtina se zde vyučuje od první třídy, v šesté třídě se druhým jazykem stává němčina, francouzština nebo ruština.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Jeseník se snaží udržet žáky v regionu, nastupujícím středoškolákům...

pátek, 22. prosince 2017, 12:07

Žáci, kteří končí základní docházku a nastoupí v příštím školním roce na střední školu v okrese Jeseník, dostanou od jesenické...

Slabozraké a nevidomé děti dostaly knížku o mimořádných událostech,...

středa, 13. prosince 2017, 19:30

Publikace "Jak se zachovat při mimořádné události", kterou včera dostali slabozraké a nevidomé děti, je poučí tom, co dělat při...

Studenti hejčínského gymnázia uspěli v mezinárodní soutěži

úterý, 28. listopadu 2017, 18:30

Studenti hejčínského gymnázia v Olomouci mají být na co hrdí. Podařilo se jim totiž dovézt medailovou nadílku z mezinárodní...

Čajkárna zve na Den otevřených dveří. Zájemci o studium si můžou...

neděle, 26. listopadu 2017, 19:00

Podobně jako v minulých letech, i letos chystá Gymnázium Čajkovského tradiční den otevřených dveří, který se letos uskuteční v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUÁLNĚ: Při nehodě mezi Olomoucí a...

  • Mezi oběťmi tragické nehody u Bohuňovic je i...

  • FOTO: Tragická nehoda mezi Olomoucí a...

  • Policie vyhlásila pátrání po čtrnáctileté...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Jo, tak ten se mi taky poved, říká autor portrétu Masaryka Oliver Heller

Dnešní díl rubriky (NE)OBYČEJNÍ je o street artu a graffiti scéně v Olomouci. S jedním z jejích nejuznávanějších členů Oliverem Hellerem jsem si povídal o graffiti legálním i nelegálním, o historii i budoucnosti graffiti anebo o nově vzniklém portrétu Tomáše Garrigua Masaryka v Bezručových sadech, který maloval právě Oliver.

Z nešetrného sběru a ničení borůvek si můžete odnést tučnou pokutu

Kanadské borůvky se našim lesním chutí rozhodně nevyrovnají. Borůvkové knedlíky jsou navíc nejen s Jizerskými horami neodmyslitelně spjaty. Sběr borůvek může ale přírodě velmi uškodit.

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.