Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Univerzita Palackého zahájila rekonstrukce historických domů

 
úterý, 28. ledna 2014, 14:20

Univerzita Palackého v Olomouci zahájila rozsáhlé rekonstrukce historických objektů, které slouží filozofické a pedagogické fakultě. U první z nich jde o dvě budovy v Křížkovského ulici. Téměř stomilionová investice se dotkne studentů šesti kateder. Pro pedagogickou fakultu se opraví objekty v Purkrabské ulici, i tam bude investice s pomocí evropských dotací zhruba sto milionů korun. Zastaralé prostory budou zmodernizovány a vznikne v nich špičkové vědecké zázemí. ČTK o tom dnes informoval mluvčí univerzity Radek Palaščák.

Rekonstrukce dvou starších budov filozofické fakulty v Křížkovského ulici začala minulý týden a potrvá 22 měsíců. V prostorách objektu budou podle zástupců univerzity vybudována špičková vědecká pracoviště, vedle moderních laboratoří vznikne nové Centrum doktorských studií, které bude sloužit jako zázemí pro doktorská studia. Vzniknou zde specializované laboratoře psycholingvistiky a lexikostatistiky, první centrum pro experimentální politologii ve střední Evropě, tlumočnické laboratoře, překladatelské a jazykové učebny či nové knihovny.
   

Opravy se dotknou šesti kateder fakulty - katedry aplikované ekonomie; asijských studií, filozofie, nederlandistiky, obecné lingvistiky a katedry politologie a evropských studií. Provoz zrekonstruovaných parkánových zahrad stavební práce podle Palaščáka neomezí. Na rekonstrukci získala univerzita evropské dotace, 14 miliony korun přispěl stát.
   

Za zhruba stejnou cenu projdou rekonstrukcí také dvě budovy renesančního paláce v Purkrabské ulici, které využívá pedagogická fakulta. Zrekonstruováno bude 3510 metrů čtverečních ploch vzdělávacích a vědecko - výzkumných pracovišť a dalších prostor objektu. Kapacita místností se opravou zvýší zejména o plochy pro výuku spojenou s výzkumem. Při rekonstrukci, která by měla být ukončena v červnu příštího roku, vzniknou také nové prostory pro zázemí studentů a jejich samostudium.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Olomoucká pedagogická fakulta má nový areál za 200 milionů korun

středa, 22. ledna 2014, 17:35

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci dnes otevřela nový výzkumně vzdělávací areál. Stavba nového křídla, které...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.