úterý 7. února 2023 Veronika

K dnešku bylo aplikováno téměř 155 tisíc dávek vakcíny

Zdravotníci v Česku k dnešní sedmé hodině aplikovali 154.989 dávek vakcíny proti covidu-19. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Přes 7200 lidí dostalo už druhou dávku, řekl ministr zdravotnictví na tiskové konferenci. Přehled po krajích či podle věku očkovaných ministerstvo zatím nezveřejnilo. V Česku se očkuje proti koronaviru od 27. prosince. Přednostně jsou očkováni zdravotníci a lidé v domovech pro seniory, od soboty také lidé nad 80 let, kteří žijí mimo sociální zařízení a dostali termín pro očkování v on-line systému.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu uvedl, že úřad zveřejní data o očkování proti covidu-19 rozčleněné na kraje i na věkové skupiny dnes. Měl by zveřejňovat týdenní údaje o rozvozu vakcín do krajů a denní čísla přímo o vakcinaci. Ministerstvo slibuje, že data dnes zveřejní. „V průběhu dnešního dne bude zveřejněn denní přehled počtu vykázaných vakcín v ČR (vizualizace a datová sada ke stažení)," píše na webu.

Česko se nyní potýká s krácením dodávek očkovacího séra firem Pfizer a BioNTech. V příštích třech týdnech se tak podle ministra Blatného omezí počet nových termínů pro očkování proti covidu. Podle aktuálních informací má rezervovaný termín pro očkování proti covidu-19 72 tisíc seniorů nad 80 let. Registrovalo se přes 173 tisíc lidí.

Česko má podle Babiše objednáno zhruba 20 milionů vakcín proti nemoci covid-19. Kromě vakcíny od společností Pfizer a BioNTech a firmy Moderna, kterými se už očkuje, jsou mezi objednanými dodávkami i látky od výrobců Curevac, AstraZeneca a Johnson&Johnson. Ta počítá s aplikací pouze jedné dávky a měla by na světový trh přijít v březnu.

Blatný dnes uvedl, že vakcínu od Moderny dostalo přes 2900 lidí. Podle dřívějších informací se má v Česku v lednu očkovat 346 625 lidí, v únoru 271 600 lidí a v březnu 662400 osob.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky vakcína, koronavirus, senioři, zdraví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.