středa 29. listopadu 2023 Zina

Fakultní nemocnice mění svoji adresu. Sídlo má na nově vzniklé ulici

Jedinou oficiální adresou, pod kterou se skrýval celý areál Fakultní nemocnice Olomouc, byla doposud I. P. Pavlova 6. To se nyní změnilo.

Od 18. ledna 2023 je oficiálním sídlem největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě adresa Zdravotníků 248/7, Olomouc 779 00. Ke změně sídla FN Olomouc došlo z důvodu blížící se demolice nejstarší nemocniční budovy B známé jako Franz Josef, která má právě adresu I. P. Pavlova 6. Protože však žádná adresa není po likvidaci stávající budovy podle současné legislativy přenositelná, nemůže už toto označení dále mít jiný stavební objekt. Proto došlo ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR ke změně zřizovací listiny, v níž je zakotveno nové sídlo naší nemocnice, a to na adrese budovy ředitelství (WA): Zdravotníků 248/7, Olomouc 779 00.

Vznik nové oficiální adresy se symbolickým vzdáním holdu všem zdravotníkům a "šťastným" číslem orientačním 7 umožnilo mimo jiné i nedávné obnovení a dopracování uličního systému v areálu olomoucké fakultní nemocnice, čímž vznikla i zcela nová ulice Zdravotníků na trase od vjezdu do nemocnice z Hněvotínské ulice po budovu A (URGENT). Do budoucna se tento nový systém spolu s označením budov v areálu čísly popisnými a orientačními stane základem pro přehlednější a lepší online navigaci v celém areálu FN Olomouc.

Ohodnoť článek

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.