neděle 25. února 2024 Liliana

Šternberská nemocnice přeměnila prádelnu na zdravotní zařízení

Olomoucký kraj investoval zhruba 34 milionů korun do rekonstrukce budovy bývalé prádelny ve šternberské nemocnici. Budova bude sloužit novému účelu - provozu magnetické rezonance. První pacienty začne vyšetřovat od dubna.

Zhruba čtyřiatřicet miliónů korun investoval Olomoucký kraj do rekonstrukce budovy bývalé prádelny ve šternberské nemocnici. Ta teď bude sloužit novému účelu – provozu magnetické rezonance. Moderní pracoviště má pomoci zhruba dvěma tisícovkám pacientů ročně.

„Jde o další významný investiční projekt Olomouckého kraje ve šternberské nemocnici. Zajištění moderní a dostupné lékařské péče je jedním z hlavních úkolů, které si hejtmanství vytyčilo, a já jsem moc rád, že se nám ho daří naplňovat,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Část prostředků na rekonstrukci budovy magnetické rezonance získal kraj formou dotací a nájemného, které od provozovatele nemocnice vybírá. „Do modernizace zdravotní péče investujeme každým rokem velmi vysoké částky. Nová magnetická rezonance poskytne špičkové diagnostické výsledky a lidem se zkrátí čekací doba na vyšetření. A také už kvůli němu nebudou muset dojíždět do vzdálenějších míst,“ shrnul výhody nového pracoviště Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Samotný vyšetřovací přístroj do budovy instaluje provozovatel lékařského areálu, kterým je společnost AGEL Středomoravská nemocniční. Od dubna začne vyšetřovat první pacienty.

Přístroj má vysokou kvalitu zobrazených skenů a pokročilý software s nastavenými protokoly, který pomáhá rentgenovým laborantům v kvalitním zobrazení vyšetřované lokality. To potvrdila Jindřiška Judasová, primářka radiodiagnostického oddělení Nemocnice AGEL Šternberk.

Nemocniční budova prošla kompletní rekonstrukcí, která začala na podzim 2021. Vnitřní prostory jsou bezbariérové a objekt má takzvanou zelenou střechu. Je zateplený a disponuje rekuperací vzduchu. V plášti budovy jsou i budky pro rorýse a netopýry, vše tedy odpovídá nejnovějším trendům ohledně ekologie a udržitelnosti.

Nejde o jedinou významnou investici Olomouckého kraje do šternberské nemocnice. Vloni tam lidem začala sloužit nová budova interny. Do její stavby vložilo hejtmanství 200 miliónů korun.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Olomoucký kraj | Zdroj Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.