neděle 14. dubna 2024 Vincenc

Šternberská porodnice se již otevřela rodičkám; opravy finišují

Porodnice ve Šternberku na Olomoucku se po dvouměsíční pauze tento týden znovu otevřela rodičkám. Její kapacita je ale ještě omezena; rozsáhlá rekonstrukce na tamním gynekologicko - porodním oddělení finišuje. Nastávající maminky však zde již mohou rodit a funguje i předporodní péče. Opravy v hodnotě 22 milionů korun by měly být definitivně dokončeny v druhé polovině září, informovali zástupci nemocnice.

"Maminky u nás již mohou rodit a mohou se také hlásit do předporodní péče, nicméně bude vzhledem ke snížené kapacitě porodnice určitě lepší vždy předem zavolat," uvedl zástupce primáře gynekologicko - porodnického oddělení Tomáš Látal.
   

Vyhledávaná porodnice se uzavřela rodičkám kvůli opravám v polovině června. Během rekonstrukce budoucí maminky využívaly služeb okolních porodnic v Prostějově, Přerově i Šumperku, které také patří do skupiny Agel, nebo v olomoucké fakultní nemocnici.
   

Rozsáhlá rekonstrukce části gynekologicko-porodnického oddělení navazuje na nové porodní sály vybudované v roce 2007. Díky rekonstrukci chce nemocnice zlepšit především prostředí pro rodičky. Součástí stavebních prací je kompletní modernizace lůžkové části porodnice, dobudování hygienického zázemí u jednotlivých pokojů a přemístění pracoviště sester a vyšetřovny. Kvůli rostoucí poptávce rodiček šternberská nemocnice zvýší v porodnici počet nadstandardních jednolůžkových pokojů. Dosud nabízelo oddělení šestinedělí tři nadstandardní pokoje, nyní přibude dalších osm.
   

Personál porodnice ve Šternberku každoročně pomůže na svět zhruba tisícovce dětí.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.