Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Bolí vás zub? Fakultní nemocnice rozšiřuje fungování zubní pohotovosti na celý den

 
pátek, 28. října 2016, 12:00

Fakultní nemocnice v Olomouci rozšířila zubní pohotovost z odpoledních a nočních hodin na celodenní službu, aby lidem s bolavými zuby zajistila co nejrychlejší ošetření. Umožnila to spolupráce s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého, jejíž studenti pod dohledem lékařů pacienty s akutní bolestí zubů ošetří, řekl ČTK ředitel nemocnice Roman Havlík.

Nemocnice provozuje zubní pohotovostní službu ve svém areálu osmým rokem na klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Lékaři zubní pohotovosti ročně ošetří zhruba 13.000 pacientů. "Na zubní kliniku v centru města se často obracejí lidé, kteří nemají svého zubního lékaře a potřebují akutní ošetření. V běžném provozu, kdy do našich ordinací přicházejí předem objednaní pacienti, je ale obtížné jim vyhovět," uvedl Havlík.

V září byla proto zubní pohotovost v areálu FNOL rozšířena a lidem je dostupná po celý den. "Od nového akademického roku jsme pro praktickou výuku studentů vyšších ročníků stomatologie využili pracoviště zubní pohotovostní služby. Studenti tak mají jedinečnou možnost vyzkoušet si své budoucí povolání takříkajíc v první linii," řekl proděkan pro studium zubního lékařství Miloš Špidlen.

Studenti ošetřují příchozí pacienty v pohotovostní ambulanci v dopoledních hodinách pod dozorem zkušeného lékaře. Pacienty, jejichž stav je komplikovaný, ošetří v dalších ambulancích lékaři kliniky.

Od září příštího roku chce FNOL zavést nepřetržitou lékárenskou pohotovost v prostorách výdejny léků v chirurgickém komplexu v centru nemocničního areálu. "Tato služba v regionu řadu let chybí. Lidé si v době, kdy jsou uzavřeny supermarkety, nemají své léky kde vyzvednout. My jsme se rozhodli tuto situaci řešit i přesto, že pro nás nepřetržitá lékárenská pohotovost bude zcela jistě znamenat finanční zátěž," řekl Havlík.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto www.fnol.cz
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Oprava zubní kliniky na ulici Palackého je u konce. Budova má novou fasádu i výtah pro pacienty

středa, 26. října 2016, 15:00

Klinika zubního lékařství, jedna z dominant ulice Palackého v centru Olomouce, dostala nový háv v podobě nové fasády,...

Záchranáři z Olomouckého kraje dostanou zbrusu nové sanitky. Koukněte, jak vypadají

čtvrtek, 6. října 2016, 08:53

Ve středu 6. října předal náměstek hejtmana Michael Fischer na heliportu Zdravotnické záchranné služby v Olomouci...

Český tým soutěžil v umění resuscitace až na Islandu, Olomoucký kraj skvěle reprezentovala záchranářka Ivana Rokosová

pátek, 30. září 2016, 13:43

Ve dnech 23.-24. září se v Islandské metropoli Reykjavik uskutečnil mezinárodní kongres Resuscitace 2016 s podtitulem...