Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTO/VIDEO: Podívejte se, jak probíhalo noční cvičení u Vrbátek. Nechyběl ani převrácený autobus

 
středa, 9. listopadu 2016, 14:26

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje se ve středu 9.11.2016 účastnila společného taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje při simulované dopravní nehodě autobusu s větším počtem zraněných osob. Prvotní informace o vážné dopravní nehodě poblíž obce Vrbátky přijalo zdravotnické operační středisko chvíli po třetí hodině ranní.

U události postupně zasahovaly posádky výjezdových stanovišť z Olomouce a Prostějova. Při dopravní nehodě došlo k celkovému zranění u 42 osob, 11 osob utrpělo vážná poranění. Na místě proběhlo třídění/triage a retriage na pracovišti PNP (stan).  Zdravotníci u všech pacientů zahájili komplexní přednemocniční neodkladnou péči, pro přiblížení například spočívající v celkové prohlídce, ošetření a zajištění pacientů s navazujícím transportem dle stanovených priorit do zdravotnických zařízení v tomto případě do Olomouce a Prostějova. Celé cvičení se rovněž uskutečnilo v souhře se zdravotnickým operačním střediskem ZZS OK a proběhlo v metodice mimořádné události s větším počtem zraněných osob.

Čtěte více:

 

Tisková zpráva | Foto ZZSOK
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Olomoucká charita získala díky dotaci kvalitní vybavení pro domácí hospicovou péči

středa, 2. listopadu 2016, 14:01

Projekt domácí hospicové péče Charity Olomouc „Důstojný život pro dlouhodobě nemocné a umírající na Olomoucku“ byl...

Bolí vás zub? Fakultní nemocnice rozšiřuje fungování zubní pohotovosti na celý den

pátek, 28. října 2016, 12:00

Fakultní nemocnice v Olomouci rozšířila zubní pohotovost z odpoledních a nočních hodin na celodenní službu, aby lidem s...

Oprava zubní kliniky na ulici Palackého je u konce. Budova má novou fasádu i výtah pro pacienty

středa, 26. října 2016, 15:00

Klinika zubního lékařství, jedna z dominant ulice Palackého v centru Olomouce, dostala nový háv v podobě nové fasády,...