Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nové oddělení pro nemocné tuberkulózou má kapacitu pro deset pacientů

 
čtvrtek, 1. prosince 2016, 14:20

Dnes dopoledne proběhlo slavnostní otevření nového oddělení pro nemocné tuberkulózou v Odborném léčebném ústavu v Pasece.

Nové prostory umožní hospitalizaci pro deset pacientů s tuberkulózou. Náklady, na kterých se podílelo Ministerstvo zdravotnictví a Olomoucký kraj, přesáhly 31 milionů korun. „My jsme až dosud pacienty s tuberkulózou umisťovali do izolace na jednom ze stávajících oddělení. Pokoje ale byly vícelůžkové a měly společné sociální zařízení. Tento stav byl už naprosto nevyhovující,“ uvedla Zdenka Polzerová, ředitelka Odborného léčebného ústavu Paseka.

Projekt s názvem „Budova C – I. etapa – 1. část – izolace TBC“ zahrnoval vybudování nástavby s oddělením, přístavbu nového lůžkového výtahu a hygienické zázemí pro zaměstnance. Stavbu provedla společnost OHL, ŽS a.s.

Věřím, že nové prostory, díky kterým budou pacienti v jedno maximálně dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a jídelnou, určitě kladně ovlivní jejich pobyt v léčebně. Zároveň se zlepší i podmínky zaměstnanců,“ řekl Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, který má ve své kompetenci oblast zdravotnictví.

Počet nemocných tuberkulózou stále klesá. V Pasece ročně hospitalizují čtyřicet až padesát pacientů s TBC. Ti v léčebně v optimálním případě stráví dva až tři měsíce. Odborný léčebný ústav Paseka je spádový pro Olomoucký a Zlínský kraj. Končí tu ale pacienti i z Bruntálska a Rýmařovska.

Tisková zpráva | Foto kr-olomoucky.cz
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Podívejte se, jak probíhalo noční cvičení u Vrbátek. Nechyběl ani převrácený autobus

středa, 9. listopadu 2016, 14:26

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje se ve středu 9.11.2016 účastnila společného taktického cvičení složek...

Olomoucká charita získala díky dotaci kvalitní vybavení pro domácí hospicovou péči

středa, 2. listopadu 2016, 14:01

Projekt domácí hospicové péče Charity Olomouc „Důstojný život pro dlouhodobě nemocné a umírající na Olomoucku“ byl...

Bolí vás zub? Fakultní nemocnice rozšiřuje fungování zubní pohotovosti na celý den

pátek, 28. října 2016, 12:00

Fakultní nemocnice v Olomouci rozšířila zubní pohotovost z odpoledních a nočních hodin na celodenní službu, aby lidem s...