Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nemocnice v Olomouckém kraji příští rok zvýší zaměstnancům platy

 
středa, 28. prosince 2016, 10:59

V některých nemocnicích v Olomouckém kraji se platy příští rok zvýší i o více než vládou schválených deset procent. V části nemocnic ale ještě nebyla ukončena kolektivní vyjednávání, jejichž hlavní součástí jsou právě mzdy.

V některých nemocnicích v Olomouckém kraji se platy příští rok zvýší i o více než vládou schválených deset procent. V části nemocnic ale ještě nebyla ukončena kolektivní vyjednávání, jejichž hlavní součástí jsou právě mzdy.

Například zaměstnancům Nemocnice Šumperk v roce 2017 vzrostou platy v průměru o 12 procent. "Plánované navýšení mezd s sebou sice přinese vyšší náklady, ale nemocnice je díky svému pozitivnímu hospodaření zvládne," řekla ČTK mluvčí Nemocnice Šumperk Hana Szotkowská.

Lékařům i zdravotnickému personálu šumperské nemocnice podle Szotkowské rostou mzdy průběžně od dubna 2015, kdy se jejím majitelem stal Martin Polach. "Už tehdy navýšil nový majitel zaměstnancům plat o pět procent. K dalšímu výraznému nárůstu pak dojde v příštím roce," řekla Szotkowská.

O vládou stanovených deset procent se příští rok zvýší platy zaměstnanců Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL), která je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji. "Už třetím rokem dojde nařízením vlády k navýšení tarifních platů u všech zaměstnanců nemocnice. V předešlých dvou letech byl tento nárůst mezd každý rok o pět procent, od prvního ledna roku 2017 budou platy navýšeny o deset procent," řekl ČTK mluvčí FNOL Egon Havrlant. Zvýšení platů se i v roce 2017 bude týkat všech zaměstnanců, tedy zdravotníků i nezdravotnických profesí.

Více peněz si příští rok vydělají zaměstnanci nemocnic v Přerově, Prostějově, Šternberku a Jeseníku, které provozuje skupina Agel. Parametry nárůstu platů ale zatím nebyly dohodnuty. "Ve zdravotnických zařízeních skupiny Agel se budou v roce 2017 zvyšovat mzdy. Avšak stále probíhá kolektivní vyjednávání s odbory," řekla ČTK mluvčí Agelu Radka Miloševská.

Vláda schválila růst platových tarifů lékařů a dalších zaměstnanců ve zdravotnictví o deset procent od 1. ledna 2017. Opatření má pomoct udržet mladé lékaře a sestry v Česku. Kraje se zavázaly, že mzdy se zvýší ve všech jimi zřizovaných zdravotnických zařízeních, tedy nejen v příspěvkových organizacích. Ministerstvo pak má zajistit finance na navýšení v úhradové vyhlášce. Platit bude také mzdy v zařízeních, která spadají pod něj, to jsou například fakultní nemocnice a psychiatrické léčebny. Vyhlášku kritizuje Asociace českých a moravských nemocnic, podle níž nebude navýšení úhrad na zvýšení platů stačit.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto www.pixabay.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

Reklama
 
 

Kam dál?

Svátky klidu? Záchranáři museli o Vánocích vyjíždět k více jak 500 případům

středa, 28. prosince 2016, 07:52

Zaměstnanci záchranné služby si ani na vánoční svátky neodpočinuli. Během tří dnů museli vyjíždět k více jak pěti stům...

Práce lékaře nekončí ani o Vánocích

pondělí, 26. prosince 2016, 07:30

Vánoční svátky většinou trávíme v kruhu rodinném, v teple domova. Existují ale i pracoviště, která vyžadují nepřetržitý...

Žena v létě zachránila mladého řidiče z hořícího auta. Teď došlo k dojemnému shledání

neděle, 25. prosince 2016, 16:32

Jednoho letního dne projížděla paní Jana okolo dopravní nehody u Litovle. Zastavila a z doutnajícího auta, které...