Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Velikonoční atmosféra dětské pacienty Nemocnice Prostějov nemine

 
středa, 12. dubna 2017, 18:00

Sváteční atmosféra plná jarních motivů a velikonočních symbolů už dorazila i do Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Pacienti zdejšího dětského oddělení se ve spolupráci se studenty Střední zdravotnické školy Prostějov pustili do velikonočního tvoření, kterým si zpříjemňují čas strávený v nemocnici a krášlí prostory oddělení.

Na Velikonoční pondělí pak čeká malé pacienty i drobná nadílka, která k Velikonocům tradičně patří. „Na svátky chce být každý doma, ne vždy je to ale možné. V takových případech se snažíme alespoň přinést co nejvěrohodněji svátky naopak k našim pacientům - ať už jsou to Vánoce, Mikuláš, nebo aktuální Velikonoce, o jejichž atmosféru u nás děti rozhodně nepřijdou. Malým pacientům se snažíme pobyt v nemocnici zpříjemňovat celoročně, probouzející se veselé jaro je k tomu ale doslova jako stvořené, takže kreativnímu tvoření se věnujeme skutečně naplno,“ říká Mgr. Jana Dočkalová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov.

Aktuálně proběhla na dětském oddělení tvůrčí dílna ve spolupráci se studenty prvního ročníku Střední zdravotnické školy Prostějov pod vedením Mgr. Anežky Vítkové, v rámci které vznikly dekorace v podobě velikonočních vajíček i jarních motivů kuřátek či slepic.

Veškerá umělecká tvorba s jarní tématikou přitom slouží nejen k dekorativním účelům, ale funguje zároveň i jako arteterapie. Do sváteční umělecké tvorby se navíc kromě dětí v Nemocnici Prostějov tradičně zapojuje i zdejší personál a také rodiče i příbuzní malých pacientů. Ti pro letošek stihli vytvořit výzdobu pro jídelnu, chodby a vstup dětského oddělení, které září jarními barvami i motivy. „Na Velikonoční pondělí pak na všechny malé pacienty čeká pomlázka a drobná sladká odměna,“ prozrazuje závěrem Mgr. Dočkalová.

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

V Olomouckém kraji budou otevřené lékárny i během svátků 17. dubna a 8. května

úterý, 11. dubna 2017, 18:00

V každém okrese Olomouckého kraje bude o svátcích otevřena vždy jedna lékárna s otevírací dobou minimálně od 9 do 13...

V rámci Světového dne zdraví si dnes můžete v Šantovce zjistit svou krevní skupinu i BMI zdarma

čtvrtek, 6. dubna 2017, 12:00

Projekt je koncipován ve formě různých stanovišť, na kterých bude návštěvníkům zdarma měřen tlak, procento tuku v těle,...

VIDEO: Podívejte se na jízdu nových sanitek záchranné služby

středa, 5. dubna 2017, 09:00

V pondělí 3. dubna proběhlo slavnostní předání osmi nových sanitek Zdravotnické záchranné službě Olomouckého kraje....