Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nemocnice Šternberk nově operuje na moderním operačním stole

 
úterý, 9. května 2017, 12:00

Na novém moderním operačním stole jsou nyní operováni pacienti Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL. Moderní vybavení v hodnotě přesahující 2,5 miliónů korun bude využito na traumatologickém sále pro nejrůznější druhy operací.

Nový operační stůl nahradil starší typ, který byl v nemocnici využíván přes 15 let. „Nový stůl plní náročné požadavky současné medicíny.  Největší přínos znamená pro operované pacienty, ale také zjednodušuje práci lékařům a ostatnímu sálovému personálu. Větší pracovní komfort zajistí také anesteziologům,“ říká primář chirurgicko-traumatologického oddělení MUDr. Jan Smetka s tím, že na novém stole mohou operovat pacienta s váhou až do 350 kilogramů.

Příslušenství k operačnímu stolu umožňuje správné polohování pacienta. Pomocí dálkového ovládání je možné plynule měnit polohy pacienta nebo dokonce i jednotlivých částí jeho těla v průběhu operace dle potřeby operatéra. Operační stůl má také antidekubitní polstrováním s dynamickou pěnou, které je nezbytné při každé operaci. „Nový stůl navíc díky variabilitě umožní jednodušeji provádět i některé typy operací za použití perioperačního rentgenu. Stůl je také možné i dále upravovat na základě přání uživatelů. Extrémně dlouhý podélný posuv rentgenové nekontrastní operační desky nabízí skvělou přístupnost pro rentgenové posuvné C-rameno i pro operační tým,“ uvádí primář Smetka.

Moderní operační stůl bude využíván pro operace dospělých i dětských pacientů ze Šternberku a okolí. „V současné době má chirurgicko–traumatologické oddělení dva moderní operační stoly, přičemž každoročně se ve šternberské nemocnici provádíme více než 1800 operačních zákroků,“ uzavírá primář Smetka.

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Víte, jak si správně mýt ruce? Nemocnice v kraji se zaměří na osvětu této problematiky

středa, 3. května 2017, 07:30

Lidé z Olomouckého kraje budou moci v prvním květnovém týdnu zavítat na zajímavou osvětovou akci ohledně hygieny rukou....

Olomoucká charita posílá na Ukrajinu vybavení pro nemocnici

čtvrtek, 27. dubna 2017, 07:30

Sedm desítek postelí, matrace i noční stolky poputují příští týden z Olomouce na Ukrajinu. Vybaví nemocnici v...

Porodnice Nemocnice Prostějov otevře své brány veřejnosti

pondělí, 24. dubna 2017, 19:30

Prohlídka porodního sálu, návštěva novorozeneckého oddělení, seznámení s porodními asistentkami i přednáška ohledně...