pátek 19. dubna 2024 Rostislav

Olomoucký klub dračích lodí dovezl ze závodů v Hranicích hned čtyři poháry

V sobotu 18. 6. se v Hranicích na Moravě konal již devátý ročník tradičního festivalu dračích lodí. A jaký byl? Sluníčko, pohodová atmosféra a parádní sportovní výkony!

Olomoucký tým Haná Dragons závodil v Hranicích jak na malých desítkových lodích, tak na velkých dvacítkových lodích a to v nejvyšší kategorii "Sport". Ve sprintech na 200 metrů na velké lodi vybojovali olomoučtí draci kov nejcennější, na malé lodi skončili na druhém místě. Skvělou formu pak potvrdili také v závodě s netradiční délkou 1400m. Zde na velké lodi dojeli na druhém místě, se ztrátou pouhých 0.09 sekundy na vítěze. Na malých lodích pak na této dlouhé trati i přes vyčerpání vybojovali bronz.

Příležitost vidět závody dračích lodí naživo se Olomoučanům naskytne již za necelé dva měsíce, v sobotu 13. srpna, kdy se uskuteční nultý ročník závodů "Olomoucký Drak" přímo v areálu TJ Lodní sporty Olomouc (za Envelopou).

Tak neváhejte a přijďte se podívat! Domácí tým Haná Dragons určitě nebude chybět!