čtvrtek 22. února 2024 Petr

Vyrobte si svůj první originální dort v kurzu pro začínající cukráře

Pokud jste vždycky snili, že se stanete cukrářem či cukrářkou, nebo byste si jen prostě chtěli vyrobit jednou svůj vlastní dort, zpozorněte. Naučit se, jak ho správně vyrobit a ozdobit můžou zájemci cukrářského kurzu, který se koná pod hlavičkou Kurzy Olomouc.

Kurz, který je příznačně nazván „Základní povrchové úpravy dortů“ provede účastníky technikami potažení dortu pravým marcipánem, potahovou hmotou a mléčným marcipánem, nakonec zažijí i výrobu máslového povrchu pro přímé zdobení.

Budoucí cukrářky a cukráři se dále například naučí, jak vytvářet mléčný marcipán přímo na místě, obdrží připravené, promazané dorty různých tvarů, každý dort bude na konci jinak ozdoben.

Do kurzu si účasníci nic nemusí nosit, vše je připraveno k práci přímo na místě. Každý student pro svou práci obdrží 4 promazané dorty různých tvarů, skripta, která si odnese domů, vybavení pro práci a shlédne například i projekci k výuce.

Kurz je koncipován tak, aby jste neměli velké vstupní náklady, když si chcete přece doma udělat dort za pomoci svých vlastních věcí. Každý účastník by si tak měl přinést svůj vlastní váleček na těsto a rádýlko. Pokud máte doma již nějaké pomůcky nakoupené a chcete se s nimi naučit zacházet, můžete přinést i je.

Samotný kurz povede profesionální cukrářka Ivana Jiřičná, která je mistrovou oboru cukrář na Střední škole technické a řemeslné v Novém Bydžově. Kurz se koná 9. května od 9:00 do 16:30 a cena je 1550 Kč.

Více informací a to, jak se přihlásit, naleznete zde.

Zdroj: PR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.