Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krimi

Několik měsíců žena týrala svého manžela, teď jí hrozí pobyt za mřížemi

čtvrtek, 24. září 2015, 08:55Krimi
 

Od včerejšího dne je podezřelá z přečinu nebezpečného pronásledování třiapadesátiletá žena z Olomouce, která od května dlouhodobě obtěžovala svého muže po tom, co spolu přestali žít pod jednou střechou.

 

Policie řeší kuriózní krádež, zloděj ukradl dvě toitoiky

pondělí, 21. září 2015, 13:35Krimi
 

Policie v současné době řeší vskutku kuriózní krádež, ke které došlo nedaleko Olomouce. Někdy v období první poloviny září neznámý zloděj ukradl z pole v katastru obce Náklo dvě mobilní toalety.

 

V Mlýnské ulici nedaleko Dolního náměstí byla nalezena mrtvola muže

neděle, 20. září 2015, 14:53Krimi
 

V neděli dopoledne nalezl kolemjdoucí v Mlýnské ulici nedaleko Horního a Doního náměstí mrtvolu muže. Mrtvý muž už musel ležet v ulici dlouho, tělo bylo ve značném stádiu rozkladu.

 

Nahlášená bomba na hlavním nádraží nebyla, anonym volal z telefonní budky vedle budovy

středa, 16. září 2015, 15:45Krimi
 

Ve 14:00 nahlásil anonym na policejní tísňovou linku, že ve vestibulu hlavního nádraží se nachází aktivní bomba. Policie ihned vestibul uzavřela a začala po bombě pátrat. V 15:25 hodin pátrání ukončila s tím, že hlášení bylo falešné.

 

Na olomouckém nádraží byla anonymem nahlášena bomba

středa, 16. září 2015, 15:07Krimi
 

Zhruba ve 14:00 byla na tísňovou linku policie nahlášeno anonymem, že ve vestibulu hlavního nádraží v Olomouci byla nahlášena bomba. Probíhá evakuace vestibulu, provoz na trati omezen není.

 

Policisté hledají klíčového svědka zločinu, znáte jeho totožnost?

středa, 16. září 2015, 13:12Krimi
 

Policie hledá v souvislosti s prověřovaným případem protiprávního jednání muže, jehož podobiznu naleznete v těle článku. Měl by být klíčovým svědkem k objasnění celého případu.

 

Policie hledá zmizelou ženu, naposledy byla viděna ve špatném psychickém stavu

úterý, 15. září 2015, 13:50Krimi
 

Policie pátrá v rámci kraje po čtyřicetileté Kateřině Bangové z Přerovska, která odešla z místa trvalého bydliště neznámo kam. V době odchodu byla unavená a ve velmi špatném psychickém stavu.

 

Policie našla v havarovaném autě lék Cirrus v množství na výrobu téměř sta tisíc dávek pervitinu

úterý, 15. září 2015, 11:33Krimi
 

Koncem minulého týden obvinili olomoučtí kriminalisté osmačtyřicetiletého muže ze Slovenska. Přes území České republiky převážel materiál, z kterého by se daly vyrobit drogy za 19 milionů korun.

 

Policie hledá muže, který úmyslně najel svým autem do ženy. Není vám povědomý?

úterý, 15. září 2015, 10:49Krimi
 

Policie hledá muže, který spáchal zvlášť závažný zločin – svým autem totiž najel zezadu do ženy, která šla na okraji vozovky. Řidič po sražení ženy ještě stáhl okénko a ženě vyhrožoval.

 

Zatímco spal na chodníku, byl okraden o patnáct tisíc korun

úterý, 15. září 2015, 08:54Krimi
 

Dvaadvacetiletý mladík z Přerova doplatil na nekontrolované pití alkoholu a ustlal si na chodníku před barem. Zatímco spal, byl okraden o pěněženku, v níž měl 15 tisíc korun a veškeré doklady.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.