Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladá žena koupila iPhone přes inzerát na internetu. Do dnešního dne nemá mobil ani peníze

 
úterý, 9. října 2018, 08:58

V pondělí 8. října oznámila osmnáctiletá žena policistům, že se zřejmě stala obětí podvodu. Uvedla, že na začátku září našla na internetovém portálu inzerát, ve kterém prodávající nabízel k prodeji mobilní telefon iPhone 8 za 13 tisíc korun.

,,Mladá žena požadovanou částku převedla na účet prodávajícího a do dnešního dne se telefonu nebo vrácených peněz nedočkala. Po zaslání peněz s ní prodávající přestal komunikovat. Případ šetříme pro přečin podvod, za který pachateli hrozí až dva roky za mřížemi,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

 

Doporučení pro nakupující na inzertních portálech

  • Zjistěte si co nejvíce informací o prodávajícím – reference (zadejte do vyhledávače informace, které znáte – jméno, telefonní číslo, e-mail, číslo bankovního účtu a hledejte zkušenosti ostatních uživatelů)
  • Neobjednávejte zboží u prodávajícího bez recenze, v případě nízkého počtu recenzí se mu raději vyhněte
  • Nikdy nezasílejte peníze předem na účet prodávajícího, kterého neznáte
  • Navrhněte prodejci osobní odběr a v případě jeho výmluvy (např. je v nemocnici, v zahraničí apod.) zboží nekupujte

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Muž naskočil na nádraží do nákladního vlaku, soupravu museli nechat...

pondělí, 8. října 2018, 13:30

Příslušníci Městské policie Olomouc řešili v sobotu 6. října v odpoledních hodinách oznámení od ženy, která viděla na olomouckém...

Vrchní soud snížil tresty drogovým dealerům o rok

pátek, 5. října 2018, 21:00

Olomoucký vrchní soud snížil o rok tresty dvěma mužům z Uherskohradišťska. V závěru si tedy hlava skupiny Jaroslav Pešek odpyká...

Policie řeší napadení mezi mužem a ženou v domě v ulici Václava III....

pátek, 5. října 2018, 18:00

Fyzické násilí mezi mužem a ženou, které se odehrálo v bytě domě v ulici Václava III. v Olomouci, prověřují od včerejška...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.