Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soud zvýšil muži za tragickou nehodu v Olomouci, při které zemřely dvě děti, trest na osm a půl roku vězení

 
středa, 7. listopadu 2018, 12:12

Olomoucký krajský soud dnes zvýšil trest osmatřicetiletému Josefu Ondrýskovi za tragickou nehodu v Olomouci, při které zemřely dvě malé děti, z 6,5 na 8,5 roku vězení. Zároveň mu potvrdil desetiletý zákaz řízení. Muži navíc uložil zaplatit na nemajetkové újmě poškozeným přes čtyři miliony korun. Muž měl podle rozsudku v krvi kolem dvou promile. Pod vlivem alkoholu neřídil poprvé. Proti původnímu rozsudku okresního soudu se odvolal obžalovaný i žalobce.

Ondrýsek půjde do vězení za usmrcení z nedbalosti a za ohrožení pod vlivem návykové látky. Původně mu hrozilo až deset let vězení, žalobce žádal osm až devět let. Poukázal na to, že alkohol muž osudný den požíval už od rána a výše dvou promile svědčí o těžké opilosti. „Trest byl uložen okresním soudem v polovině trestní sazby. Mámo za to, že námitky státního zástupce jsou důvodné a považujeme trest za nepřiměřeně mírný," uvedla soudkyně Lenka Konrádová.

VIDEO: Tragická nehoda v Holici pohledem kamery hasičů

Soud poukázal na to, že muž pod vlivem alkoholu neřídil poprvé a prevence u něj nefunguje. „Obžalovanému nesvědčí žádná polehčující okolnost, následky popírá, necítí se být vinným a odpovědným. Přitěžující je jeho osobnost řidiče. Naposledy opilý naboural do betonového svodidla a byl postižen v přestupkovém řízení. Přesto se nepoučil," doplnila soudkyně s tím, že navíc spáchal dva trestné činy.

Naopak obhajoba se odvolala proti trestu i vině. Ondrýsek se přiznal pouze k tomu, že před jízdou pil alkohol. Tvrdil však, že za tragickou nehodu nenese odpovědnost, šlo podle něj o dvě na sobě nezávislé nehody. U soudu se bránil i znaleckým posudkem, který si nechala vypracovat obhajoba. Podle soudu však o jeho vině svědčí důkazy podpořené znalci. „Jednání obžalovaného má příčinné následky," dodala soudkyně.

PSALI JSME: Nehoda v Olomouci, při které zemřely dvě děti, se opět řeší u soudu. Dnes vypovídali znalci

Nehoda se stala 29. března na okraji Olomouce na silnici z Nových Sadů do Holice. Podle obžaloby jel řidič směrem na Holice. V okamžiku, kdy se blížil ke křižovatce, kde před ním stála dvě auta a odbočovala vlevo, narazil do zadní části odbočujícího auta. Toto auto narazilo do vozu před sebou a vyjelo do protisměru. V té chvíli jela v protisměru řidička, která se snažila zabránit střetu. Autu v protisměru se vyhnula, dostala ale smyk, vyjela mimo vozovku a asi po 60 metrech od křižovatky narazila postupně do dvou stromů.

Následky nehody byly tragické. Dvě ze tří dětí, které s ženou ve voze cestovaly, zemřely na místě. Další tři lidé byli po ošetření převezeni do nemocnice. Šlo o obžalovaného řidiče, řidičku a chlapce, který cestoval v jejím osobním autě společně s jejími dětmi. Dítě utrpělo zhmožděniny. Obžalovaný je od nehody ve vazbě, už v minulosti s ním bylo vedeno správní řízení kvůli jízdě pod vlivem alkoholu.

Nehoda je druhou nejtragičtější, která se letos na silnicích Olomouckého kraje stala. V červenci při střetu osobního a nákladního auta u Bohuňovic na Olomoucku zemřeli dva dospělí a dvě děti, podle informací ČTK šlo o prarodiče a jejich vnoučata. Vyšetřování nehody dosud nebylo ukončeno.

Napsal(a) ČTK | Foto HZSOL
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Andrej Babiš navštívil Dluhonice a nabídl kompenzaci za stavbu...

středa, 7. listopadu 2018, 12:00

S nabídkou kompenzace za stavbu dálnice D1, která zasáhne do života v obci, zamířil včera mezi obyvatele přerovské místní části...

Řidič nezvládl zatáčku a skončil s autem v poli. Zraněné pasažéry...

středa, 7. listopadu 2018, 10:45

Všechny složky integrovaného záchranného systému v úterý 6. listopadu před půl dvanáctou dopoledne zasahovaly u těžké dopravní...

Dvě děti zemřely při nehodě v Holici. Soud dnes vynese rozsudek

středa, 7. listopadu 2018, 09:18

Olomoucký krajský soud dnes vynese rozsudek v případu tragické nehody na okraji Olomouce, při níž v březnu zemřely dvě děti. Soud...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.

Žena bude mít po více jak padesáti letech šanci zjistit, kdo je její otec. Rozhodl o tom Ústavní soud

Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA.

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.