Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V posledních dnech brázdili silnice opilí cyklisté. Cyklista, který padal z kola, nadýchal přes tři promile

 
pondělí, 18. března 2019, 20:30

Na začátku víkendu řešila policie hned dva případy, kdy jel na kole cyklista pod vlivem alkoholu.

První případ se odehrál v Klenovicích nad Hanou, kde byl v pátek večer zastaven policejní hlídkou čtyřiapadesátiletý cyklista. „První měření se zastavilo na hladině 2,22 a druhé na 2,41 promile alkoholu v dechu. Cyklista souhlasil a policistům řekl, že vypil šest piv a panáka rumu. Další pokračování v jízdě na kole mu bylo zakázáno,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podruhé policisté zastavili opilého cyklistu následující den, a to v Prostějově v ulici Určická. Čtyřicetiletý muž padal neustále z kola ze strany na stranu. Ohrožoval tím sebe a další účastníky silničního provozu. „Výsledek dechové zkoušky vyšel dle předpokladu s pozitivními hodnotami, a to 3,25 a 3,12 promile alkoholu v dechu. Kolik toho cyklista vypil, nebyl schopen policistům sdělit, pouze věděl, že toho bylo víc.Další pokračování v jeho krasojízdě mu bylo zakázáno,“ uvedla Zajícová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zaměstnankyně cukrárny zapomněla ve dveřích od šatny klíč. Toho...

pondělí, 18. března 2019, 19:30

Včera večer došlo ke krádeži v cukrárně ležící v ulici Wilsonova v Přerově. Žena zapomněla v zámku dveří od šatny zaměstnanců...

Vandal včera v ulici Dobrovského rozbil skleněnou výplň u vchodových...

pondělí, 18. března 2019, 19:00

V ulici Dobrovského řádil včera dopoledne vandal. Hlídka na místě zjistila, že došlo k poškození skleněné výplně u vchodových...

Řidič jel s BMW příliš rychle, naboural do plotu a reklamních cedulí....

pondělí, 18. března 2019, 18:00

V neděli o půl třetí odpoledne přijali policisté oznámení o havárii BMW, ke které došlo na silnici ve Velkých Losinách, na úrovni...

Zloděj ukradl dírou v plotě sklepní kóje 28 lahví alkoholu. Teď mu...

pondělí, 18. března 2019, 16:30

Mezi 8. a 17. březnem 2019 se neznámý zloděj vloupal do sklepní kóje bytového domu v Hradební ulici v Prostějově. V oplocení kóje...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.