Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž večer vypínal veřejné osvětlení u přechodů na Rooseveltově ulici, prý špatně svítilo

 
neděle, 21. srpna 2016, 11:13

K muži, který podle telefonického oznámení měl vypínat ve středu 17. srpna kolem jedenácté hodiny večerní osvětlení u přechodů pro chodce, vyjížděli olomoučtí strážníci.

Podle telefonátu na tísňovou linku měl muž kolem padesáti let vypínat světla nad semafory na ulici Rooseveltova v Olomouci. 

"Strážníci na místě kontaktovali muže odpovídajícího popisu, který hlídce sdělil, že je vyučený elektrikář a že osvětlení nad přechodem pro chodce špatně svítí a proto jej raději vypnul," řekl mluvčí městské policie Petr Čunderle.

Muž před příjezdem strážníků již stihl vyřadit z provozu šest lamp veřejného osvětlení nad celkem třemi přechody pro chodce na stejné ulici.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

Falešný plynař okradl dvě důvěřivé seniorky

pátek, 19. srpna 2016, 15:33

Policisté z Uničova hledají muže, který okradl dvě seniorky. Zloděj navštěvoval různé byty a vydával se za zaměstnance plynáren....

Muž si "půjčil" auto, hrozí mu dva roky vězení

pátek, 19. srpna 2016, 10:10

Policie přijala ve čtvrtek ráno oznámení o krádeži vozidla. Majitel parkoval předešlý večer před domem na ulici Babická ve...

Místo zářivých zubů vězení

pátek, 19. srpna 2016, 08:56

Osmadvacetiletá žena z Prostějova se vydala krást zubní pasty do drogerie v Olomouci. Ženu se ale podařilo odhalit. Zubní pasty...

Garáž bohužel není trezor a zloději to ví

čtvrtek, 18. srpna 2016, 14:52

Nechávat drahé věci zamčené v garáži se nevyplácí, ale kam bychom pak měli věci ukládat. Zloděj vykradl garáž na ulici...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.