Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V Galerii Šantovka si v září dávejte pozor na žraloky, vznikne tam totiž velká výstava

 
pátek, 19. srpna 2016, 16:14

Proběhne tam totiž výstava s názvem Obři oceánů, která se nám bude snažit přiblížit život v největší říši na planetě – v té vodní.

Ať už se jedná o naše tělo nebo přírodu, voda je jeho hlavní součástí. O vodě v těle toho víme relativně mnoho, ale o vodě v hlubinách oceánu jen zlomek. Ale i tato malá část, jakkoliv se může zdát neúplná, je přesto velmi obsáhlá a stojí za podrobnější prozkoumání.

Pod záštitou National Geographic Channels International vznikla výstava zachycující taje světových oceánů. Edukativní snaha spojení zábavního centra s poučnou výstavou vznikla za účelem rozšíření vědomostí co největšímu počtu lidí. Proto je také vstup zdarma. Akce začne 5. září a potrvá až do 25. září. 

Na místě se můžete například dozvědět, že plejtvák obrovský je s váhou kolem 200 tun jedním z nejtěžších zvířat planety, kosatka dravá patří do čeledi delfínovitých nebo že vorvaň obrovský je největší ozubené zvíře. Vznikne i interaktivní zóna nabízející možnost vidět mořské dno v potápěčských virtuálních brýlích. U oceánské zvukové stěny si budete moci poslechnout tajemné hlubinné hlasy, zvuky a zpěvy desítek podmořských tvorů. Výstava nabídne také dva fotopointy a stánek s podmořskými upomínkovými předměty.

Na výstavě pracoval velký tým složený z umělců, špičkových řemeslníků i odborných poradců, tak aby všechny exponáty mohly být dokonalou kopií oceánských obrů a mohly sloužit i jako naprosto věrná učební pomůcka. Většina exponátů je navíc zasazena do tematických scénárií, tak aby byl jejich příběh ještě autentičtější a návštěvníci si z výstavy mohli odnést neopakovatelné zážitky ze setkání s těmito tvory,“ říká o výstavě majitel pořádající společnosti Shake marketing s.r.o. Pavel Kratochvíl.

Já jen doufám, že zážitek nebude až příliš autentický, a já nebudu muset před nějakým žralokem utíkat přes celou Šantovku.

Tímto však akce v Galerii Šantovka nekončí. Na 3.- 4. září se chystá veletrh zájmových kroužků pro děti. "Začíná školní rok a rodiče si také potřebují po dlouhých dvou měsících odpočinout. Děti si budou moci vybrat ze sportovních, výtvarných, hudebních, přírodovědných, jazykových i dramatických aktivit," řekla Kateřina Ulehlová, marketingová koordinátorka Galerie Šantovka. Vše si děti můžou vyzkoušet a zjistit, co je nejvíce baví. Zúčastní se také olomoucké taneční školy, které mezi sebou budou soutěžit.  

Čtěte více:

Napsal Petra Kornetová | PR text | Foto pixabay.com

Kam dál?

RECENZE: Nejnovější Star Trek je tentokrát spíš akční střílečka a...

čtvrtek, 18. srpna 2016, 19:02

Vesmírná loď Enterprise se v novodobém provedení už potřetí vydává do neprobádaných končin. Tentokrát do neznáma. Jaké to tam je?...

Dnes startují první Olomoucké shakespearovské slavnosti. Hrát se bude...

pondělí, 15. srpna 2016, 14:00

Olomoucká divadelní scéna se rozrůstá o další zajímavý kulturní program. Díky Divadlu Tramtarie naše město poprvé zažije...

Olomoucké vlakové nádraží v úterý oživí promítání filmu ZOO a...

pondělí, 15. srpna 2016, 08:32

Film Zoo režisérky Terezy Kovářové se odehrává na jedné cestě vlakem. Projekce filmu oživí nádraží a kulturní centra. Akce...

Poslední srpnová sobota bude v Olomouci patřit Leteckému dni na...

neděle, 14. srpna 2016, 09:53

Pokud nevíte, co budete dělat poslední sprnový víkend, máme pro vás tip na sobotu. Právě v ten den se totiž na olomouckém...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ANKETA: Vláda se postavila proti volebnímu právu od 16 let

Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.