Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V Galerii Šantovka si v září dávejte pozor na žraloky, vznikne tam totiž velká výstava

 
pátek, 19. srpna 2016, 16:14

Proběhne tam totiž výstava s názvem Obři oceánů, která se nám bude snažit přiblížit život v největší říši na planetě – v té vodní.

Ať už se jedná o naše tělo nebo přírodu, voda je jeho hlavní součástí. O vodě v těle toho víme relativně mnoho, ale o vodě v hlubinách oceánu jen zlomek. Ale i tato malá část, jakkoliv se může zdát neúplná, je přesto velmi obsáhlá a stojí za podrobnější prozkoumání.

Pod záštitou National Geographic Channels International vznikla výstava zachycující taje světových oceánů. Edukativní snaha spojení zábavního centra s poučnou výstavou vznikla za účelem rozšíření vědomostí co největšímu počtu lidí. Proto je také vstup zdarma. Akce začne 5. září a potrvá až do 25. září. 

Na místě se můžete například dozvědět, že plejtvák obrovský je s váhou kolem 200 tun jedním z nejtěžších zvířat planety, kosatka dravá patří do čeledi delfínovitých nebo že vorvaň obrovský je největší ozubené zvíře. Vznikne i interaktivní zóna nabízející možnost vidět mořské dno v potápěčských virtuálních brýlích. U oceánské zvukové stěny si budete moci poslechnout tajemné hlubinné hlasy, zvuky a zpěvy desítek podmořských tvorů. Výstava nabídne také dva fotopointy a stánek s podmořskými upomínkovými předměty.

Na výstavě pracoval velký tým složený z umělců, špičkových řemeslníků i odborných poradců, tak aby všechny exponáty mohly být dokonalou kopií oceánských obrů a mohly sloužit i jako naprosto věrná učební pomůcka. Většina exponátů je navíc zasazena do tematických scénárií, tak aby byl jejich příběh ještě autentičtější a návštěvníci si z výstavy mohli odnést neopakovatelné zážitky ze setkání s těmito tvory,“ říká o výstavě majitel pořádající společnosti Shake marketing s.r.o. Pavel Kratochvíl.

Já jen doufám, že zážitek nebude až příliš autentický, a já nebudu muset před nějakým žralokem utíkat přes celou Šantovku.

Tímto však akce v Galerii Šantovka nekončí. Na 3.- 4. září se chystá veletrh zájmových kroužků pro děti. "Začíná školní rok a rodiče si také potřebují po dlouhých dvou měsících odpočinout. Děti si budou moci vybrat ze sportovních, výtvarných, hudebních, přírodovědných, jazykových i dramatických aktivit," řekla Kateřina Ulehlová, marketingová koordinátorka Galerie Šantovka. Vše si děti můžou vyzkoušet a zjistit, co je nejvíce baví. Zúčastní se také olomoucké taneční školy, které mezi sebou budou soutěžit.  

Čtěte více:

Napsal Petra Kornetová | PR text | Foto pixabay.com

Kam dál?

RECENZE: Nejnovější Star Trek je tentokrát spíš akční střílečka a...

čtvrtek, 18. srpna 2016, 19:02

Vesmírná loď Enterprise se v novodobém provedení už potřetí vydává do neprobádaných končin. Tentokrát do neznáma. Jaké to tam je?...

Dnes startují první Olomoucké shakespearovské slavnosti. Hrát se bude...

pondělí, 15. srpna 2016, 14:00

Olomoucká divadelní scéna se rozrůstá o další zajímavý kulturní program. Díky Divadlu Tramtarie naše město poprvé zažije...

Olomoucké vlakové nádraží v úterý oživí promítání filmu ZOO a...

pondělí, 15. srpna 2016, 08:32

Film Zoo režisérky Terezy Kovářové se odehrává na jedné cestě vlakem. Projekce filmu oživí nádraží a kulturní centra. Akce...

Poslední srpnová sobota bude v Olomouci patřit Leteckému dni na...

neděle, 14. srpna 2016, 09:53

Pokud nevíte, co budete dělat poslední sprnový víkend, máme pro vás tip na sobotu. Právě v ten den se totiž na olomouckém...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Lidé vidí přínos EU pro Česko, osobní prospěšnost ale vnímají méně

Češi si myslí, že členství v EU je pro naši zemi přínosné, osobní prospěch pro vlastní život ale vnímá jen menší část z nich. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

PRŮZKUM: Babiš zůstává nejoblíbenější, jeho popularita ale oslabuje

Nejlépe hodnoceným politikem ze členů vlády a předsedů parlamentních stran zůstává premiér a šéf ANO Andrej Babiš, jeho popularita ale dál oslabuje, uvedla agentura STEM na základě červnového průzkumu. Babiše kladně hodnotí 45 procent dotázaných, zatímco v lednu to bylo 48 procent a loni v říjnu polovina. Na druhém místě v žebříčku popularity skončila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), které vyjádřilo podporu 40 procent respondentů. Na třetím místě je s 39 procenty pozitivních hodnocení lídr Pirátů Ivan Bartoš.

STUDIE: Češi musí na nové bydlení šetřit stále nejdéle v Evropě

Dostupnost nového bydlení v Česku je ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi druhý rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde na 11,2 průměrného ročního platu. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte. Porovnává v ní údaje ze 12 evropských zemí z loňského roku. Nejsnadněji na bydlení dosáhnou Portugalci, kteří na průměrný nový byt o rozloze 70 metrů čtverečních vynaloží 3,8 ročního platu.