Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podezřelý z vraždy měl nejdřív zbít muže v jeho domě, pak dům i s obětí zapálit. Dnes stanul před soudem v Olomouci

 
čtvrtek, 8. února 2018, 12:00

Před krajským soudem v Olomouci dnes stanul sedmatřicetiletý René Bučan obžalovaný z vraždy v Lipové - lázních na Jesenicku. Podle obžaloby loni v březnu nejprve v rodinném domě napadl dvaašedesátiletého muže ležícího v posteli, následně se vrátil a v domě založil požár. Napadený se udusil, škoda byla vyčíslena na 420 000 korun. Soud bude pokračovat v následujících dnech výslechem svědků a znalce.

Nezaměstnaný Bučan podle státní zástupkyně po předchozí hádce napadl staršího muže, u kterého bydlel. Nejméně jednou ho silně udeřil do hrudníku a napadený poté spadl z postele na zem a špatně dýchal. Bučan z domu odešel. Když se o něco později vrátil, podle státní zástupkyně zjistil, že muž dýchá stále hůř.

Bučan pak podle obžaloby do mužovy postele položil zapálené čajové svíčky a odešel pryč. „Byl si vědom toho, že jeho jednání může vést ke smrti poškozeného, který se nebude moci z místa vzdálit či oheň uhasit," uvedla státní zástupkyně. V domě začalo hořet a dvaašedesátiletý muž se udusil oxidem uhelnatým.

Bučan u soudu popřel, že by požár založil. Starší muž byl podle něj opilý a po úderu pěstí do hrudníku skuhral, avšak před jeho podvečerním odchodem si zapálil cigaretu. Bučan tvrdí, že odešel k sousedům a do domu se vrátil až pozdě večer. „Cítil jsem kouř, vešel jsem do bytu a zjistil, že je tam moc velký kouř. Viděl jsem i plamínky. Chtěl jsem je zahasit, ale požár se zvětšil," vypověděl Bučan před soudem. Když se na jeho hlasité volání nikdo z domu neozýval, tak prý požádal sousedku, aby zavolala hasiče.

Bučan měl v den požáru s majitelem domu spor kvůli ztracené poukázce na peníze. Poukázku společně hledali od rána. Úder následoval poté, co starší muž údajně Bučanovi sprostě nadával. Bučan u soudu vypověděl, že se s majitelem domu často hádal. Muž prý požadoval, aby se z domu odstěhoval.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

VIDEO: Policie hledá ženu, jejíž identifikace může pomoci vypátrat...

čtvrtek, 8. února 2018, 11:00

Od 23. prosince loňského roku šetří policie případ ztraceného mobilního telefonu s příslušenstvím v hodnotě 6 650 korun. Muž o...

Tři muži se vloupali do firmy, hotelu a benzinky v Olomouci, teď jsou...

čtvrtek, 8. února 2018, 09:00

Kriminalisté zadrželi tři muže podezřelé z vloupání do firmy, hotelu a benzinové čerpací stanice v Olomouci a jejím blízkém...

Město chystá novinky v placení parkovného. Bude webová aplikace a...

čtvrtek, 8. února 2018, 07:30

Olomoučany i návštěvníky města čekají v dohledné době změny k lepšímu, co se parkování týče. Jednak vznikne aplikace, přes kterou...

Ice Diver prověřil schopnosti potápěčů. Byla mezi nimi i potápěčka z...

středa, 7. února 2018, 20:30

Procvičení a zdokonalení schopností potápěčských odborností jednotek ženijního vojska, výměna zkušeností a sjednocení postupů při...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.