Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podezřelý z vraždy měl nejdřív zbít muže v jeho domě, pak dům i s obětí zapálit. Dnes stanul před soudem v Olomouci

 
čtvrtek, 8. února 2018, 12:00

Před krajským soudem v Olomouci dnes stanul sedmatřicetiletý René Bučan obžalovaný z vraždy v Lipové - lázních na Jesenicku. Podle obžaloby loni v březnu nejprve v rodinném domě napadl dvaašedesátiletého muže ležícího v posteli, následně se vrátil a v domě založil požár. Napadený se udusil, škoda byla vyčíslena na 420 000 korun. Soud bude pokračovat v následujících dnech výslechem svědků a znalce.

Nezaměstnaný Bučan podle státní zástupkyně po předchozí hádce napadl staršího muže, u kterého bydlel. Nejméně jednou ho silně udeřil do hrudníku a napadený poté spadl z postele na zem a špatně dýchal. Bučan z domu odešel. Když se o něco později vrátil, podle státní zástupkyně zjistil, že muž dýchá stále hůř.

Bučan pak podle obžaloby do mužovy postele položil zapálené čajové svíčky a odešel pryč. „Byl si vědom toho, že jeho jednání může vést ke smrti poškozeného, který se nebude moci z místa vzdálit či oheň uhasit," uvedla státní zástupkyně. V domě začalo hořet a dvaašedesátiletý muž se udusil oxidem uhelnatým.

Bučan u soudu popřel, že by požár založil. Starší muž byl podle něj opilý a po úderu pěstí do hrudníku skuhral, avšak před jeho podvečerním odchodem si zapálil cigaretu. Bučan tvrdí, že odešel k sousedům a do domu se vrátil až pozdě večer. „Cítil jsem kouř, vešel jsem do bytu a zjistil, že je tam moc velký kouř. Viděl jsem i plamínky. Chtěl jsem je zahasit, ale požár se zvětšil," vypověděl Bučan před soudem. Když se na jeho hlasité volání nikdo z domu neozýval, tak prý požádal sousedku, aby zavolala hasiče.

Bučan měl v den požáru s majitelem domu spor kvůli ztracené poukázce na peníze. Poukázku společně hledali od rána. Úder následoval poté, co starší muž údajně Bučanovi sprostě nadával. Bučan u soudu vypověděl, že se s majitelem domu často hádal. Muž prý požadoval, aby se z domu odstěhoval.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

VIDEO: Policie hledá ženu, jejíž identifikace může pomoci vypátrat...

čtvrtek, 8. února 2018, 11:00

Od 23. prosince loňského roku šetří policie případ ztraceného mobilního telefonu s příslušenstvím v hodnotě 6 650 korun. Muž o...

Tři muži se vloupali do firmy, hotelu a benzinky v Olomouci, teď jsou...

čtvrtek, 8. února 2018, 09:00

Kriminalisté zadrželi tři muže podezřelé z vloupání do firmy, hotelu a benzinové čerpací stanice v Olomouci a jejím blízkém...

Město chystá novinky v placení parkovného. Bude webová aplikace a...

čtvrtek, 8. února 2018, 07:30

Olomoučany i návštěvníky města čekají v dohledné době změny k lepšímu, co se parkování týče. Jednak vznikne aplikace, přes kterou...

Ice Diver prověřil schopnosti potápěčů. Byla mezi nimi i potápěčka z...

středa, 7. února 2018, 20:30

Procvičení a zdokonalení schopností potápěčských odborností jednotek ženijního vojska, výměna zkušeností a sjednocení postupů při...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.