Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podezřelý z vraždy měl nejdřív zbít muže v jeho domě, pak dům i s obětí zapálit. Dnes stanul před soudem v Olomouci

 
čtvrtek, 8. února 2018, 12:00

Před krajským soudem v Olomouci dnes stanul sedmatřicetiletý René Bučan obžalovaný z vraždy v Lipové - lázních na Jesenicku. Podle obžaloby loni v březnu nejprve v rodinném domě napadl dvaašedesátiletého muže ležícího v posteli, následně se vrátil a v domě založil požár. Napadený se udusil, škoda byla vyčíslena na 420 000 korun. Soud bude pokračovat v následujících dnech výslechem svědků a znalce.

Nezaměstnaný Bučan podle státní zástupkyně po předchozí hádce napadl staršího muže, u kterého bydlel. Nejméně jednou ho silně udeřil do hrudníku a napadený poté spadl z postele na zem a špatně dýchal. Bučan z domu odešel. Když se o něco později vrátil, podle státní zástupkyně zjistil, že muž dýchá stále hůř.

Bučan pak podle obžaloby do mužovy postele položil zapálené čajové svíčky a odešel pryč. „Byl si vědom toho, že jeho jednání může vést ke smrti poškozeného, který se nebude moci z místa vzdálit či oheň uhasit," uvedla státní zástupkyně. V domě začalo hořet a dvaašedesátiletý muž se udusil oxidem uhelnatým.

Bučan u soudu popřel, že by požár založil. Starší muž byl podle něj opilý a po úderu pěstí do hrudníku skuhral, avšak před jeho podvečerním odchodem si zapálil cigaretu. Bučan tvrdí, že odešel k sousedům a do domu se vrátil až pozdě večer. „Cítil jsem kouř, vešel jsem do bytu a zjistil, že je tam moc velký kouř. Viděl jsem i plamínky. Chtěl jsem je zahasit, ale požár se zvětšil," vypověděl Bučan před soudem. Když se na jeho hlasité volání nikdo z domu neozýval, tak prý požádal sousedku, aby zavolala hasiče.

Bučan měl v den požáru s majitelem domu spor kvůli ztracené poukázce na peníze. Poukázku společně hledali od rána. Úder následoval poté, co starší muž údajně Bučanovi sprostě nadával. Bučan u soudu vypověděl, že se s majitelem domu často hádal. Muž prý požadoval, aby se z domu odstěhoval.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

VIDEO: Policie hledá ženu, jejíž identifikace může pomoci vypátrat...

čtvrtek, 8. února 2018, 11:00

Od 23. prosince loňského roku šetří policie případ ztraceného mobilního telefonu s příslušenstvím v hodnotě 6 650 korun. Muž o...

Tři muži se vloupali do firmy, hotelu a benzinky v Olomouci, teď jsou...

čtvrtek, 8. února 2018, 09:00

Kriminalisté zadrželi tři muže podezřelé z vloupání do firmy, hotelu a benzinové čerpací stanice v Olomouci a jejím blízkém...

Třiašedesátiletý muž chtěl ukrást sto litrů nafty, měl na to...

středa, 7. února 2018, 13:30

Třiašedesátiletý muž, který měl podle svých slov v úmyslu ukrást ze zaparkovaného traktoru sto litrů nafty, se dostal do areálu...

Hledají se svědci nedělní nehody u Billy. Řidič měl přejet nohu muži,...

středa, 7. února 2018, 10:57

Policie vyšetřuje nehodu, která se stala v neděli 4. února kolem půl osmé večer po hokejovém utkání HC Olomouc – HC Oceláři...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.