středa 29. listopadu 2023 Zina

Policisté dopadli muže, který kradl ve školkách, školách i bytech

Olomoučtí policisté dopadli třiadvacetiletého muže podezřelého ze série vloupání do škol, školek, stacionářů či bytů na území Olomouce. Podle kriminalistů má na svědomí během srpna na čtyři desítky případů. Škoda se vyšplhala na téměř půl milionu korun. Soud jej poslal do vazby, informovala dnes krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

"Muž se přiznal k 37 skutkům. Nejvyšší zájem v něm vzbudily mateřské, základní a střední školy. Jednalo se o 15 případů vloupání do těchto zařízení, ke kterým můžeme přiřadit také centrum denních služeb, rehabilitační centra, školu pro sluchově postižené nebo vozíčkáře," uvedla policejní mluvčí.
   

Mladík se přiznal také k sedmi případům vloupání do aut. "Zbylý počet krádeží provedl vloupáním do bytů, sklepů, restaurací či obchodů s nábytkem," uvedla mluvčí.
   

Policisté mladíka původně zadrželi bezprostředně po dvou krádežích, kdy spolupracoval a doznal se k nim. Po propuštění ze zadržení však v trestné činnosti pokračoval. Muž byl již v minulosti trestán za majetkovou trestnou činnost. Nyní mu hrozí až pět let vězení.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.