Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové multimediální studio v BEA Centru rozšiřuje olomoucký mediální prostor

 
neděle, 15. května 2016, 14:18

Od začátku letošního roku funguje v prostorách olomouckého BEA Centra nové multimediální televizní studio. Primárním důvodem jeho vzniku byla potřeba firmy BEA For Junior rozšířit možnosti digitálního vzdělávání pro studenty.

Podle slov marketingové manažerky BEA Centra Šárky Štverákové byl o digitální workshopy především na středních školách Olomouckého kraje velký zájem. Proto byla velká potřeba nového studia, které by je umožnilo.

Během jeho krátkého fungování se multimediální studio podílelo na několika akcích spojených s Olomouckým krajem. Kromě několika firemních prezentací šlo především o únorový rozhovor s českým publicistou a básníkem Ivo Šmoldasem. V březnu na něj navázal slavností galavečer soutěže MISS středních škol Olomouckého kraje, jehož moderátorem byl Libor Bouček.

Studio také představuje příležitost pro mladé studenty, kteří chtějí pracovat v mediálním prostředí a potřebují získat zkušenosti do začátku. Během dubna proběhly castingy, ve kterých televizní studio BEA Campus nabíralo stážisty z řad studentů Moravské vysoké školy.

Současná podoba televizního studia se do budoucna ještě jistě bude měnit. Potenciál pro rozšíření olomouckého mediálního prostoru v něm určitě je. Především ve snaze dávat příležitost mladým a kreativním lidem, kteří se díky této příležitosti mohou posunout dál. 

Čtěte více:

Napsal(a) Tomáš Poštulka | Foto Olomoucká drbna

Kam dál?

DO KINA: Premiere Cinemas oživí na plátně další klasiku, po Kmotrovi...

pondělí, 4. dubna 2016, 10:18

Kina Premiere Cinemas v rámci cyklu Premiere Extra lze shlédnout obnovené premiéry filmových klasik, jako je třeba Kmotr, Pulp...

RECENZE: Když je vám nejhůř, vzpomeňte na Mallory od Heleny...

středa, 30. března 2016, 13:48

Festival Jeden svět 2016 v Olomouci začal dokumentem Heleny Třeštíkové za účasti hlavní představitelky Mallory.

Víte, co je to progresivní mixologie? V Buddy's v pátek rozjedou...

čtvrtek, 22. října 2015, 15:43

Na první pohled to vypadá jen jako pestré želé, nenechte se však oklamat. Pokud se chcete jít v pátek dobře pobavit a zároveň...

Olomouc čeká pětidenní majáles, jeho král ještě znám není

středa, 29. dubna 2015, 12:37

V Olomouci se příští týden uskuteční studentský majáles. Bude pětidenní a přinese zhruba stovku akcí. Král však dosud vybrán...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.