pátek 19. dubna 2024 Rostislav

Komentář: Kohouti se musí zlepšit, zato fanoušci si zaslouží potlesk

Extraliga nezačala pro Hanáky dobře, prohra 1:3 před domácím publikem ale může hráče nakopnout k solidnějším výkonům.

Dlouhé čekání na start nového ročníku extraligy i změny v kádru přilákaly do Plecharény skvělou návštěvu, což dokazuje témeř 5000 fanoušků, kteří si nechtěli nechat ujít první domácí zápas proti Litvínovu. Že budou ochozy opět vlévat sílu do hráčů se projevilo i po studené sprše, kdy po prvních sedmi minutách Kohouti prohrávali po trefách Hanzla a Hübla už 0:2. Fanoušci odhodlaně hnali Moru k vyrovnání, pískali na tradičně zavádějící výroky rozhodčích, jenže ani dokonalá kulisa tentokrát nepomohla, puk se poté sice několikrát nebezpečně přiblížil k brankové čáře, kterou hájil litvínovský Jaroslav Janus, ale překonat se jej povedlo až v závěru Honzovi Knotkovi. Na vyrovnání už nebyly v poslední minutě síly a po trefě litvínovských do prázdné brány se Hanáci museli smířit s prohrou 1:3.

Sami hráči ví, že je potřeba zlepšit obranu, přidat na klidu v proměňování šancí, zaparcovat na vhazování v útočném pásmu a vzpomenout si na loňskou bojovnost. Hned v neděli je totiž čeká ambiciózní Mladá Boleslav a v úterý se pak pokusí o napravení reputace před domácím publikem proti Pardubicím. Tady už půjde o hodně, jakmile Hanáci zaspí úvod sezony, bude se to dohánět těžko, protože dál cestují do Karlových Varů a v neděli 18.9. přijede do Plecharény Sparta. Není na co čekat, letošní ročník bude ještě těžší, než ty předchozí. Dobrá zpráva je, že fanoušci v tom naše bojovníky nenechají samotné.