neděle 21. července 2024 Vítězslav

Případ Kvitové obletěl tenisovým světem, soupeřky přejí Petře rychlé uzdravení

Zpráva o napadení a zranění české tenistky Petry Kvitové vyvolala mezi jejími soupeřkami velké pozdvižení. Bývalé i současné tenisky včetně Martiny Navrátilové, Viktorie Azarenkové či Caroline Wozniacké na sociálních sítích vyjadřují jedné z nejoblíbenějších hráček na okruhu WTA podporu a přejí jí brzké uzdravení.

"Je to strašné. Nevím, co k tomu říci. Tohle jsou věci, které jsou pro nás všechny hrozně šokující," řekla Lucie Šafářová bezprostředně poté, co se o incidentu dozvěděla. "Myslím si, že nic takového by se dít nemělo. Obecně. Ať už nyní to, co se děje v Berlíně, nebo i to, co se přihodilo Petře," dodala Šafářová.

Přiznala, že se v dnešní době obává i cestování. "Vystupujeme na obrovských sportovních akcích. Dnes už i při nich jsou pochyby, i když pořadatelé dělají stále větší a větší bezpečnostní opatření. To, co se stalo Petře, se může stát komukoliv z nás. Mám z toho husí kůži," uvedla Šafářová. "Právě jsem se dozvěděla o Petře Kvitové a o tom strašlivém pobodání a zranění ruky," tweetovala tenisová legenda Navrátilová. "Všichni držíme palce," dodala.

Své rozčilení sdílela i osmá hráčka světa Madison Keysová. "Jsem úplně rozhozená z té zprávy o Petře Kvitové. Bezpochyby jedna z nejmilejších lidí, jaké jsem kdy potkala. Myslím na ni," napsala Američanka a shrnula tak pocity dalších tenistek. V podobném duchu se vyjádřily i Wozniacká, Azarenková, Polka Agnieszka Radwaňská či Američanka Coco Vandewegheová.

"Všechny mé modlitby a myšlenky jsou dnes u Petry. Tohle je víc než příšerné. Jsi tak silná, vrátíš se k nám zpátky na WTA Tour," vzkázala Kvitové bývalá wimbledonská šampionka Marion Bartoliová z Francie. Zděšená byla i její krajanka Kristina Mladenovicová, která Kvitové rovněž popřála hodně sil k rychlému návratu.

Rychlé uzdravení Kvitová, jež minulý týden získala potřetí za sebou a celkově počtvrté ocenění Karen Krantzcke Sportsmanship Award za profesionalismus, přístup a smysl pro fair play, popřáli i zástupci grandslamového turnaje v All England Clubu. "Všichni ve Wimbledonu teď myslíme na Petru, posíláme přání rychlého uzdravení," stojí na oficiálním twitterovém účtu Wimbledonu.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu byla dnes ráno přepadena ve svém bytě v Prostějově. Při přepadení se bránila a má řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Nejspíše jsou zasaženy i šlachy, proto musela podstoupit chirurgický zákrok.

Čtěte více:

Autoři | Foto Tatiana (Commons Wikipedia)

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.