Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucký klub dračích lodí dovezl ze závodů v Hranicích hned čtyři poháry

 
úterý, 21. června 2016, 17:08

V sobotu 18. 6. se v Hranicích na Moravě konal již devátý ročník tradičního festivalu dračích lodí. A jaký byl? Sluníčko, pohodová atmosféra a parádní sportovní výkony!

Olomoucký tým Haná Dragons závodil v Hranicích jak na malých desítkových lodích, tak na velkých dvacítkových lodích a to v nejvyšší kategorii "Sport". Ve sprintech na 200 metrů na velké lodi vybojovali olomoučtí draci kov nejcennější, na malé lodi skončili na druhém místě. Skvělou formu pak potvrdili také v závodě s netradiční délkou 1400m. Zde na velké lodi dojeli na druhém místě, se ztrátou pouhých 0.09 sekundy na vítěze. Na malých lodích pak na této dlouhé trati i přes vyčerpání vybojovali bronz.

Příležitost vidět závody dračích lodí naživo se Olomoučanům naskytne již za necelé dva měsíce, v sobotu 13. srpna, kdy se uskuteční nultý ročník závodů "Olomoucký Drak" přímo v areálu TJ Lodní sporty Olomouc (za Envelopou).

Tak neváhejte a přijďte se podívat! Domácí tým Haná Dragons určitě nebude chybět!

Čtěte více:

Foto Haná Dragons

Kam dál?

ROZHOVOR: Zvuk bubnu a šplouchající vody, to jsou olomoucké dračí lodě

pátek, 27. května 2016, 13:32

Dračí lodě vznikly v Číně před dvěma tisíci lety. V České republice je však tento sport poměrně mladý. Jeden z předních českých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.