Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucký klub dračích lodí dovezl ze závodů v Hranicích hned čtyři poháry

 
úterý, 21. června 2016, 17:08

V sobotu 18. 6. se v Hranicích na Moravě konal již devátý ročník tradičního festivalu dračích lodí. A jaký byl? Sluníčko, pohodová atmosféra a parádní sportovní výkony!

Olomoucký tým Haná Dragons závodil v Hranicích jak na malých desítkových lodích, tak na velkých dvacítkových lodích a to v nejvyšší kategorii "Sport". Ve sprintech na 200 metrů na velké lodi vybojovali olomoučtí draci kov nejcennější, na malé lodi skončili na druhém místě. Skvělou formu pak potvrdili také v závodě s netradiční délkou 1400m. Zde na velké lodi dojeli na druhém místě, se ztrátou pouhých 0.09 sekundy na vítěze. Na malých lodích pak na této dlouhé trati i přes vyčerpání vybojovali bronz.

Příležitost vidět závody dračích lodí naživo se Olomoučanům naskytne již za necelé dva měsíce, v sobotu 13. srpna, kdy se uskuteční nultý ročník závodů "Olomoucký Drak" přímo v areálu TJ Lodní sporty Olomouc (za Envelopou).

Tak neváhejte a přijďte se podívat! Domácí tým Haná Dragons určitě nebude chybět!

Čtěte více:

Foto Haná Dragons

Kam dál?

ROZHOVOR: Zvuk bubnu a šplouchající vody, to jsou olomoucké dračí lodě

pátek, 27. května 2016, 13:32

Dračí lodě vznikly v Číně před dvěma tisíci lety. V České republice je však tento sport poměrně mladý. Jeden z předních českých...

V centru Olomouce možná vznikne umělý vodácký kanál

středa, 12. února 2014, 14:14

V centru Olomouce možná vznikne umělý vodácký kanál. O jeho stavbě v korytě Mlýnského potoka v sousedství nového nákupního...

Kanoistou roku se stal kajakářský šampion Hradilek

čtvrtek, 19. prosince 2013, 14:13

Mistr světa na kajaku z pražské Troji Vavřinec Hradilek obhájil vítězství v anketě Kanoista roku, jejíž výsledky byly vyhlášeny...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.