neděle 28. května 2023 Vilém

Záchranáři řešili přes noc pestrou paletu zásahů. Ve hře byl často alkohol

K více jak šesti desítkám událostí během noční směny vyjížděly posádky zdravotníků ZZS OK, počínaje devatenáctou hodinou pátku 9.9.2016 a konče sedmou hodinou druhého dne při předání nastupujícím kolegům nové směny v sobotu 10.9.2016. Běžné výjezdy ke kolapsům či zdravotním problémům starších osob, tradičně doplňují ne vždy příjemné zásahy u opilých osob.

Výběrem z těchto výjezdů začneme úrazem po pádu z kovové brány s ostnatým drátem na ulici Jihoslovanská v Prostějově. Muž utrpěl vícenásobné poranění horních končetin a dále otevřené poranění dolní končetiny v oblasti podkolení. Po prvotním ošetření, zajištění a následné imobilizaci pomocí fixačních pomůcek pacienta přepravila posádka na oddělení chirurgické ambulance do nemocnice v Prostějově.

Podobná událost opět s alkoholem se odehrála během večerních hodin ve Šternberku. Zdravotnické operační středisko přijalo tísňovou výzvu pro pád muže z kola v bezvědomí na ulici Dvorská. Oznamující využil aplikaci „záchranka“ a předal tak díky moderní mobilní technologii rovněž přesné lokalizační údaje. Na místě výjezdové skupiny nalezly zraněného muže s odřeninami a tržnou ránou v obličeji. Zdravotníci se museli vypořádat s opakovanou verbální agresí ošetřovaného. Pacient po komplexní prohlídce, ošetření s podezřením na otřes mozku přepraven k navazující nemocniční péči na odd. urgentního příjmu FNOL.

Události spojené s alkoholem a taktéž po pádu z kola doplňuje pomoc zdravotníků v Olomouci Týnečku. Na místě nalezen zraněný muž s odřeninami a otevřenou ránou v obličeji. Pacient si stěžoval na bolest hlavy a zubů, navíc utrpěl několik odřenin na dolních končetinách. Po prvotní komplexní prohlídce, ošetření přepraven k navazující nemocniční péči na odd. urgentního příjmu FNOL.

Souhrn výjezdových událostí uzavírá sobotní ranní dopravní nehoda dvou osobních vozidel na ulici Kostelecká v Prostějově. Na místě nalezeny dvě lehce zraněné osoby. Pacienti oba muži po komplexní prohlídce, ošetření následně převezeni na oddělení chirurgické ambulance nemocnice v Prostějově.

Čtěte více:

Autoři | Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.