Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sněhové podmínky jsou v Jeseníkách stále dobré, lyžařů je už méně

 
neděle, 17. března 2019, 19:00

Sněhové podmínky jsou v lyžařských areálech v Jeseníkách stále dobré, zájem lyžařů však již slábne. Střediska by měla být v provozu do konce března, záležet však bude na návštěvnosti.

„Zájem je přiměřený, lidí lehce ubývá, ale zase přibývá těch, co přijedou na hory jen tak na procházku nebo na běžky. Podmínky jsou na sjezdovkách stále vynikající, máme tři čtvrtě metru sněhu," uvedl vedoucí areálu Červenohorské sedlo Martin Dubský. Středisko bude nadále v provozu i přes týden. "Do konce března pojedeme a pak uvidíme, jak to bude dál," uvedl Dubský.

Podobně je tomu v Jonas Parku v Ostružné, kde se v sobotu konala tradiční akce Zamykání svahu. „Lidí bylo hodně, hodně masek, děti měly soutěže, byla zabijačka. Sněhu je pořád dost, pokud bude počasí a zájem, budeme jezdit do konce března," uvedl zástupce areálu Petr Jonáš.

Do Branné přijelo o víkendu jen málo lyžařů. „Víkend byl slaboučký, dnes je hodně teplo, v sobotu to bylo lepší. Podmínky jsou ale pořád dobré, v pondělí zkusíme vleky pustit a uvidíme. Pokud by bylo málo lidí, pojedeme o víkendu," uvedl provozovatel areálu Rostislav Procházka.

Zatímco v Jeseníkách je stále sněhu dostatek, v níže položených areálech je situace jiná, sezona již skončila například v Hlubočkách u Olomouce. V Jeseníkách stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice. Kvůli oteplení jsou svahy podmáčené. „Lze předpokládat uvolnění lavin z mokrého sněhu po dodatečném zatížení lyžařem," uvedl dispečer Horské služby Jeseníky Jiří Hejtmánek. Lidé by se měli vyhýbat svahům se sklonem větším než 30 stupňů.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Výstavba Rejvízského chodníku omezí v Jeseníku provoz, doprava bude...

sobota, 16. března 2019, 16:00

Oddělení investic informuje o zahájení stavby, která zvýší bezpečnost pohybu chodců na trase silnice č. 453 ve směru Jeseník –...

Dva pracovní týdny bude trvat výluka na vlakové trati Olomouc –...

sobota, 16. března 2019, 10:00

Ve dnech 18.–22. března a 25.–29. března dojde k výluce na trati Olomouc–Bruntál, a to vždy v čase 8:30 – 14:00. Opravované budou...

V Jeseníku roste Centrum společných aktivit, stavební práce potrvají...

pátek, 15. března 2019, 19:30

Do konce roku 2018 měla být dokončena stavba Centra společných aktivit v Jeseníku, ve kterém se čtenářská veřejnost dočká nejenom...

Podmínky pro lyžování v Jeseníkách jsou stále dobré, stále však platí...

čtvrtek, 14. března 2019, 21:00

Stále dobré sněhové podmínky nabízí v závěru zimní sezony lyžařské areály v Jeseníkách, kde je díky značné zásobě sněhu v provozu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.