Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Ležák Keprník z prvního chmele míří do hospod. První půllitry naplní už příští týden

 
úterý, 8. října 2019, 16:30

Ležák Keprník z prvního chmele, který uvařili v Pivovaru Holba, míří do hospod. První půllitry naplní už v říjnu. Vůbec poprvé se v hospodách připíjelo Keprníkem přesně před rokem a dnes je v hospodách velkým oblíbencem. Pivovarníci mu dávají to nejlepší z přírody a navíc čas vyzrát. Keprník jim to v tom nejlepším oplácí.

Ležák keprník dostal jméno hory, která leží v jednom z nejunikátnějších prostředí Jeseníků. A stejně jedinečný je tento ležák z hor. Dnes je mu jeden rok a díky svým příznivcům úspěšně zdolal náročný výstup. Dostal se až na vrchol, a to díky všem, kteří si rádi připíjejí skutečným originálem. První sud Keprníku narazí jeho patronka Lucie Polišenská.

„Bude to vůbec poprvé, a navíc jde o sud se skutečným pokladem. Moc se těším a současně mám trochu obavy, abych něco nepokazila,“ říká Lucie. Bát se nemusí, oporou jí bude sládek Luděk Reichl, který ji určitě nenechá ve štychu. Je autorem receptury a Keprník je jeho chloubou, takže u takové příležitosti nemůže chybět.

Charakteristika chuti Keprníku

Keprník je pivo plné života s jiskrou horských pramenů. Jeho základem je voda z horských pramenů. Čichu lahodí chmelové aroma, tak příjemné, že si ho chcete užít co nejdéle. Hned vzápětí oblaží chuťové pohárky chlebnatá a dokonale vyvážená chuť. Skoro se chce ji kousat, a v tom přichází lahodná, a přitom intenzivní hořkost. Doznívá až na samém kořeni jazyka, kdy ležák pomalu opouští vaše ústa. Keprník je jedinečný ležák s horským chmelem, který vám dopřeje dokonalý degustační zážitek. S každým napitím jen potvrzuje svoji vysokou pitelnost, která vybízí k delšímu posezení s kamarády. Je vařený podle starých pivovarnických pravidel.

Poseďme u něj společně, říká patronka Keprníku Lucie Polišenská

„Ať nám to naše chutná stále skvěle. A nezapomeňme na to nejhezčí a poseďme si u něj společně, popovídejme a třeba zazpívejme. Nejlepší jsou hospody, kde nehraje televize a člověk nemusí neustále přeřvávat rádio. Naštěstí je takových hospod ještě hodně a když mohu, tak taky ráda zajdu na jedno, možná dvě," říká o posezení u piva patronka ležáku Keprníku Lucie Polišenská, která je v Jeseníkách doma a na místní pivo nedá dopustit. Narodila se v Šumperku a jako dítě vystupovala se šumperským sborem Motýli. Po střední škole odešla do Prahy studovat DAMU a dnes má angažmá v činohře Národního divadla. Se spolužáky mají vlastní soubor Cabaret Calembour. A s nimi také chodí na Keprník.

Kam dál?

FOTO: Policie kontrolovala všechny hraniční přechody na Jesenicku....

pátek, 4. října 2019, 22:00

Během včerejška obsadili policisté všechny hraniční přechody na Jesenicku. Probíhalo zde bezpečnostní opatření s názvem Hranice,...

Suroviny je třeba dobře vybírat a my jsme si počkali na ty nejlepší,...

úterý, 1. října 2019, 17:00

Pivovar Holba představuje ležák Keprník. Jeho nezaměnitelnou chuť, vábivé aroma, výborný říz a obdivuhodnou jiskru mu přinesla...

Herečka Lucie Polišenská si vyšlápla na Keprník. Na jeho vrcholu...

neděle, 29. září 2019, 19:30

Jedinečný ležák s horským chmelem Keprník oslavil jeden rok, svým příznivcům chutnal, a tak se dá říct, že se po krátkém výšlapu...

Opilou ženu za volantem bez řidičáku kontrolovala hlídka strážníků....

neděle, 29. září 2019, 16:00

Dvaačtyřicetiletá žena ze Šumperska je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.