Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opilý řidič dostal na silnici smyk a s autem skončil až v kamenném schodišti domu

 
úterý, 12. června 2018, 13:30

V neděli 10. června způsobil škodu za 100 tisíc korun opilý řidič v Lipové – Lázních. Na silnici dostal smyk a skončil v kamenném schodišti domu.

Dvaatřicetiletý řidič havaroval v neděli po deváté hodině večer. „Při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk a vyjel vpravo mimo silnici. Zde postupně narazil do dopravní značky, plotu, kamenného schodiště a popelnice. Samotnou dopravní nehodu oznámil policejní psovod, který místem projížděl a řidiči pomohl vystoupit z havarovaného vozu. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,81 promile alkoholu," řekla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Muž se také dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. Následně mu zadrželi další řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun, na poničených věcech kolem cesty pak 70 tisíc korun.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Jeseník otevřel novou sportovní halu za 65 milionů korun

úterý, 12. června 2018, 07:30

Jeseník dnes otevřel dlouho plánovanou sportovní halu za 65 milionů korun. Jde o největší moderní sportovní stánek v regionu,...

VIDEO: Snímky, z kterých mrazí. Dron se proletěl nad zdevastovanými...

pondělí, 11. června 2018, 10:30

Tam, kde ještě pár let zpátky byly husté lesy, jsou je holé pláně. Uživatel Kameraman Lesa umístil na server youtube.com několik...

FOTO: Hasiči na severu Moravy vyjížděli kvůli bouřkám. Voda tam...

sobota, 9. června 2018, 19:10

Už k více jak deseti událostem vyjížděli hasiči kvůli přívalovým strážkám na severu Moravy. Hasiči odčerpávali vodu ze sklepů i...

Dobrovolníci předčítali na Den dětí malým pacientům v nemocnicích...

sobota, 2. června 2018, 10:00

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.