Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Lutínská společnost Edwards oslavuje „supervýročí“ a zve na návštěvu

 
neděle, 29. září 2019, 19:00

Lutínská společnost Edwards, přední světový dodavatel vakuových technologií, v roce 2019 oslavuje několik významných výročí, takže celý rok lze nazvat „supervýročním“. Proč je tak „super“, na to jsme se zeptali personálního manažera společnosti Martina Tomčaly. „V prvé řadě je to významný historický milník 100 let od založení společnosti, ke kterému došlo v roce 1919 fyzikem Frederickem Davidem Edwardsem v jižní Anglii. Z původní investice 20 liber vznikl za ty roky multimiliardový průmysl v 30 zemích celého světa.“

Od té doby společnost prošla dynamickým rozvojem, přičemž jednou z jeho částí byl i začátek fungování výrobního provozu v Lutíně. „K tomu došlo v roce 1999, a tím jsme se dostali k druhému kulatému výročí, a sice 20 let existence lutínského závodu,“ uvádí Tomčala. „Pokládám si za čest při této příležitosti pogratulovat a poděkovat deseti našim zaměstnancům, kteří slaví stejné výročí, protože jsou ve firmě od samého jejího počátku,“ doplňuje Tomčala.

PSALI JSME: Na benefity láká každý, my nabízíme víc, říká za Edwards Martin Tomčala

Edwards se rozhodl u příležitosti svých dvojnásobných kulatin otevřít své brány veřejnosti a uspořádat Den otevřených dveří. „Stoleté výročí si připomínáme již od začátku roku, například úpravou prostor recepce a vstupu do společnosti, změnou podoby webových stránek a sérií příspěvků o důležitých okamžicích naší historie, s kterými jsme seznamovali celé léto naše příznivce na sociálních sítích. Ale Den otevřených dveří by měl být hlavní a nejdůležitější akcí, při které bychom chtěli nabídnout možnost seznámit se s provozem, technologiemi, produkty, jejich aplikacemi, to vše podpořené výkladem našich odborníků, a to jak inženýrů a vývojářů, tak i dělníků, kterým vznikají naše výrobky takříkajíc pod rukama,“ prozradila nám Lucie Kabešová, která má v Edwards na starosti propagaci značky.

Pro návštěvníky je připravena prohlídka firmy, zábavný i naučný program pro děti, pokusy s vakuem, které osvětlí jak fungují některé fyzikální zákony, nezapomene se ani na občerstvení a všichni se mohou těšit na drobný dárek. Vstup je samozřejmě pro všechny zdarma a akce se koná za jakéhokoliv počasí. A kdy? V sobotu 12. října bude Edwards v Lutíně na ulici Jana Sigmunda 300 v areálu Sigma otevřen od 9:00 až do 13:00. „Všichni čtenáři Olomoucké Drbny jsou srdečně vítáni," doplnil Martin Tomčala.

Nejvíce společnost Edwards těší, že zaměstnanci se aktivně zapojují do přípravy a realizace této akce a stále přicházejí s novými nápady, co se by se dalo představit a ukázat. „Vypadá to, že se nám opět podaří skvělý teambuilding,“ potěšeně konstatuje Kabešová.

Ale jsou dvě výročí v jednom roce tak výjimečná? Zeptali jsme se, jestli se v historii společnosti, která se stala od roku 2014 součástí švédské nadnárodní skupiny Atlas Copco, neskrývají ještě nějaká další. „Ano, je to tak. Pět let sice nejsou žádné kulatiny, ovšem Atlas Copco začala s podporou svých zákazníků v tehdejším Československu už v roce 1969, takže zároveň s naší mateřskou společností si připomínáme 50 let činnosti u nás,“ prozrazuje Tomčala. „No a poslední výročí se také týká Atlas Copco. Můžeme za něj označit 10 let fungování našich center sdílených služeb v Brně, s kterými lutínská pobočka Edwards výrazným způsobem spolupracuje,“ uzavírá Martin Tomčala.

 

V případě, že chcete pracovat pro Edwards, vyplňte následující pole:

 

Kam dál?

FOTOGALERIE: Sigma nevyužila oslabení Slovácka, které dohrávalo v...

neděle, 29. září 2019, 10:40

Fotbalisté Olomouce remizovali v 11. kole první ligy se Slováckem 2:2. Hosty poslal v 25. minutě do vedení Ondřej Šašinka, krátce...

Millerův dům na uničovském náměstí se stal kulturní památkou

pátek, 27. září 2019, 22:00

Uničov na Olomoucku má novou kulturní památku, stal se jí Millerův dům stojící na rohu Masarykova náměstí. Na seznam ji zařadilo...

AKTUÁLNĚ: Auto skončilo po kotrmelcích mimo silnici. Řidič je v...

pátek, 27. září 2019, 16:05

Dnes po třetí hodině odpolední došlo k dopravní nehodě, při které řidič vyjel mimo silnici mezi Chomoutovem a Štěpánovem u...

AKTUÁLNĚ: Ve Šternberku srazil vlak ženu. V místě nejezdí vlaky

pátek, 27. září 2019, 15:58

Ve Šternberku na Olomoucké ulici dnes odpoledne srazil vlak člověka. Podle Drážní inspekce utrpěla žena těžké zranění. Nehoda se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.