Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

PŘEHLED: Kvůli opravám v Lipenské ulici jezdí autobusy v jiném režimu. Týká se to linek 15 a 25

 
čtvrtek, 10. října 2019, 15:30

V termínu 7. 10. 2019 – 27. 10. 2019 bude pokračovat oprava komunikace ulice Lipenská v místě okružní křižovatky s ulicí Hamerská a v její těsné blízkosti. V návaznosti na postup stavebních prací bude částečně omezen provoz linek č. 15 a 25 v níže uvedených termínech. Po dobu omezení budou na linkách č. 15 a 25 platit výlukové jízdní řády.

Od pátku 18. 10. do neděle 20. 10. 2019 bude prováděna oprava části okružní křižovatky ulic Lipenská a Hamerská směr Velká Bystřice. Během uzavírky nebude možné obousměrné odbočení na ul. Hamerská a odbočení na Bystrovany.

Linka č. 15 bude ve směru do Bukovan vedena mezi zastávkami Lipenská a Bukovany po objízdné do Bukovan na nástupní zastávku. 

V uvedeném směru nebudou obsluhovány zastávky: 
Peugeot
Bystrovany, Lidl sklad
Bystrovany, U Bystřičky
Bystrovany, škola
Bystrovany, Horizont
Droždín, U Cihelny
Droždín, škola
Droždín, Horní Úlehla
Droždín, Bukovanská 

Tyto zastávky (mimo zastávku Droždín, Bukovanská) budou obsluhovány pouze jednosměrně ve směru do Černovíra, ve kterém je linka vedena ve své trase bez omezení.

Linka č. 25 bude obousměrně vedena mezi zastávkami Autobusové nádraží podchod a Hamerská po objízdné trase. Zastávky Lipenská a Olma budou obsluhovány pouze vybranými spoji linky č. 25.

Zastávka Hamerská, MILO nebude obsluhována.

Od pátku 25. 10. 2019 do neděle 27. 10. 2019 bude prováděna oprava části okružní křižovatky ulic Lipenská a Hamerská směr Hlavní nádraží.  Během uzavírky nebude možné obousměrné odbočení na Bystrovany a odbočení z ulice Hamerská.

Linka č. 15 bude vedena do Bukovan po objízdné trase přes Samotišky. Na Hlavním nádraží bude ve směru do Bukovan obsluhován označník „G“.

V uvedeném směru budou obsluhovány pouze zastávky:
Droždín, škola, 
Droždín, Horní Úlehla,
Droždín, Bukovanská
Bukovany (nástup i výstup cestujících)

Z Bukovan bude linka vedena po objízdné trase a na Hlavním nádraží budou cestující odbavováni u označníku „D“, odkud bude linka vedena po své trase do Černovíra.

V uvedeném směru budou obsluhovány zastávky:
Bukovany (nástup i výstup cestujících)
Bystrovany, Horizont (směr Bystrovany)
Bystrovany, škola
Bystrovany, U Bystřičky
(Bystrovany, Lidl sklad)
Bystrovany, Horizont (směr Droždín)
Droždín, U Cihelny
Droždín, dol. konec (u přenosného označníku naproti stávající zastávce)
Hlavní nádraží

Linka č. 25 bude ve směru na Kaufland, sklad/Nový Dvůr vedena ve své trase bez omezení. 

Ve směru na Hlavní nádraží bude linka č. 25 vedena mezi zastávkami Hamerská a Autobusové nádraží podchod po objízdné trase. 

Po dobu uzavírky budou do linky č. 25 vloženy spoje v úseku Hlavní nádraží – Olma a zpět., které částečně nahradí zrušené spoje za linky č. 15 a 25.

Zastávka Hamerská, MILO směr Hlavní nádraží nebude obsluhována.

Tisková zpráva

Kam dál?

FOTO: Na náměstí se rozlévala polévka na podporu lidí bez domova

čtvrtek, 10. října 2019, 14:05

V rámci dnešního Dne lidí bez domova proběhla na Horním náměstí tradiční akce - od 11 hodin se zde rozlévala polévka, výtěžek z...

Policie pátrá po řidiči, který naboural stojan na čerpací stanici u...

čtvrtek, 10. října 2019, 13:14

Někdy mezi 7. a 9. říjnem 2019 neznámý řidič poškodil při couvání informativní stojan s cenami na benzinové čerpací stanici na...

Provoz mezi Olomoucí a Přerovem zkomplikuje výluka. Osobní vlaky...

čtvrtek, 10. října 2019, 12:00

Provoz na hlavním železničním koridoru z Prahy do Ostravy v pondělí 14. října zkomplikuje výluka traťové koleje mezi Olomoucí a...

Litovelský Papcel v říjnu propustí osmdesát ze dvou set zaměstnanců

čtvrtek, 10. října 2019, 08:32

Litovelský výrobce papírenských strojů Papcel, který je od poloviny září kvůli více než čtyřsetmilionovým dluhům v úpadku,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.