středa 29. května 2024 Maxim

VIDEO: Hasiči likvidují v Olomouci požár balíků slámy, pracovat budou až do noci

Dvě jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů od podvečerních hodin soboty 8.10.2016 likvidují požár balíků slámy za ulicí Požárníků v Olomouci. Linka tísňové pomoci nejdříve přijala v tísňovém hovoru informaci o zahoření menšího množství slámy a proto k místu vyslala pouze jednotku ze stanice Olomouc a to přesněji posádku cisternového vozidla.

Hasiči po příjezdu nalezli zahoření ve stohu s více balíky slámy a velitel zásahu si k místu přivolal další dvě cisternová vozidla. K následné pomoci k události dorazila cisterna s posádkou z profesionální stanice v Olomouci a další jednotka z Dubu nad Moravou. Na pomoc s rozebíráním stohu taktéž dorazil kontejner s nakladačem z centrální požární stanice v Olomouci.

Plameny se ale velmi rychle šířily uvnitř stohu a i přes prvotní snahu o uchránění většího množství balíků došlo vzápětí rozšíření plamenů na celý stoh. Hasiči po projednání následného opatření s vlastníkem stohu zahájili intenzivní hasební práce. Majitel mezitím zajistil těžkou techniku pro pomoc s rozhrabáváním a  postupném dohašování. Předpoklad činnosti hasičů je ještě na několik hodin.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností se bude jednat o nedbalostní či úmyslné jednání neznámé osoby. Výši vzniklých škod majitel prozatím nevyčíslil.

Čtěte více:

Autoři | Tisková zpráva | Foto HZSOL

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.