Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lipník nad Bečvou během léta zpřístupní věž kostela sv. Jakuba

 
pátek, 19. dubna 2019, 20:00

Lipník nad Bečvou na Přerovsku zpřístupní během prázdnin návštěvníkům věž kostela svatého Jakuba. Pohledem na město se budou moci těšit o víkendech, v minulosti byla vyhlídková věž přístupná jen několikrát do roka. Zpřístupnění věže je jednou z novinek turistické sezony ve městě, která začne 1. května. ČTK o tom informovala ředitelka lipnické městské knihovny Miroslava Střelcová.

Letošní turistickou sezonu zahájíme speciální kovářskou prohlídkou s průvodcem. Je tomu již deset let, co byla pro naše město ukována plastika Tilia, která je umístěná na náměstí a stala se symbolem města. Autorem návrhu plastiky je samotný papež uměleckých kovářů Alfred Habermann, jehož stálou expozici si mohou návštěvníci prohlédnout v nově otevřeném turistickém informačním centru v otevírací době," uvedla Jana Březovská z turistického informačního centra.

Novinkou pro milovníky historie a památek bude zpřístupnění vyhlídkové věže kostela svatého Jakuba Většího během prázdnin. „Služba bude fungovat jen o víkendech v čase od 10:00 do 16:00, zájemci o výstup na věž se musí dostavit do informačního centra a domluvit se se zaměstnanci na otevření věže," doplnila Březovská. Město také od 1. května do 30. září denně kromě pondělí nabídne turistům zdarma komentované prohlídky města s průvodcem. Začnou vždy v 10:00 a ve 14:00.

Nové turistické informační centrum s Habermannovou expozicí město otevřelo loni na podzim. Zázemí našlo v rekonstruovaném památkově chráněném domě. Pro návštěvníky je otevřeno sedm dní v týdnu. Nabízí uzamykatelné skříňky, přebalovací pult i rozšířenou nabídku suvenýrů.

Turistickou sezonu v Lipníku nad Bečvou doprovodí letos zábavně naučná poznávací hra Lipenský okruh . Trasa vede kolem nejvýznamnějších památek, u nichž jsou ukryty piktogramy, které je potřeba najít a zakreslit do hrací karty. S židovskou historií města návštěvníky blíže seznámí hledačka Po stopách lipenských Židů. Obě hrací karty jsou k dostání v informačním centru.

Lipník nad Bečvou, město se zhruba 8000 obyvateli, letos vyhrál krajské kolo o titul Historické město roku 2018. Na území města se nachází 94 nemovitých kulturních památek, z nichž 87 se nachází v městské památkové rezervaci, která byla vyhlášena v roce 1989.

Napsal(a) ČTK | Foto Palickap [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Kam dál?

V Přerově nainstalují na šesti křižovatkách kamery, budou online...

pátek, 19. dubna 2019, 16:00

Kamery nainstalované v šesti přerovských lokalitách zpřehlední řidičům aktuální dopravní situaci. Než usednou do svých aut, budou...

Některé ulice v Přerově potrápí zákaz stání, po Velikonocích začne...

čtvrtek, 18. dubna 2019, 07:30

Další dopravní omezení ovlivní v následujících dnech život v Přerově. První se týká ulice Optiky a třídy generála Janouška, kde...

Devatenáctiletý mladík se drona z internetu nedočkal. Zaplatil...

středa, 17. dubna 2019, 22:00

Devatenáctiletý mladík z Hranicka se nechal začátkem dubna zlákat inzerátem na internetovém bazarovém portálu.

FOTO: V Hranicích začali odstraňovat zchátralou věžičku z kostela na...

úterý, 16. dubna 2019, 10:30

Zchátralá věžička kostela Stětí sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí v Hranicích na Přerovsku, kvůli jejímuž stavu se od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.