Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lipník nad Bečvou během léta zpřístupní věž kostela sv. Jakuba

 
pátek, 19. dubna 2019, 20:00

Lipník nad Bečvou na Přerovsku zpřístupní během prázdnin návštěvníkům věž kostela svatého Jakuba. Pohledem na město se budou moci těšit o víkendech, v minulosti byla vyhlídková věž přístupná jen několikrát do roka. Zpřístupnění věže je jednou z novinek turistické sezony ve městě, která začne 1. května. ČTK o tom informovala ředitelka lipnické městské knihovny Miroslava Střelcová.

Letošní turistickou sezonu zahájíme speciální kovářskou prohlídkou s průvodcem. Je tomu již deset let, co byla pro naše město ukována plastika Tilia, která je umístěná na náměstí a stala se symbolem města. Autorem návrhu plastiky je samotný papež uměleckých kovářů Alfred Habermann, jehož stálou expozici si mohou návštěvníci prohlédnout v nově otevřeném turistickém informačním centru v otevírací době," uvedla Jana Březovská z turistického informačního centra.

Novinkou pro milovníky historie a památek bude zpřístupnění vyhlídkové věže kostela svatého Jakuba Většího během prázdnin. „Služba bude fungovat jen o víkendech v čase od 10:00 do 16:00, zájemci o výstup na věž se musí dostavit do informačního centra a domluvit se se zaměstnanci na otevření věže," doplnila Březovská. Město také od 1. května do 30. září denně kromě pondělí nabídne turistům zdarma komentované prohlídky města s průvodcem. Začnou vždy v 10:00 a ve 14:00.

Nové turistické informační centrum s Habermannovou expozicí město otevřelo loni na podzim. Zázemí našlo v rekonstruovaném památkově chráněném domě. Pro návštěvníky je otevřeno sedm dní v týdnu. Nabízí uzamykatelné skříňky, přebalovací pult i rozšířenou nabídku suvenýrů.

Turistickou sezonu v Lipníku nad Bečvou doprovodí letos zábavně naučná poznávací hra Lipenský okruh . Trasa vede kolem nejvýznamnějších památek, u nichž jsou ukryty piktogramy, které je potřeba najít a zakreslit do hrací karty. S židovskou historií města návštěvníky blíže seznámí hledačka Po stopách lipenských Židů. Obě hrací karty jsou k dostání v informačním centru.

Lipník nad Bečvou, město se zhruba 8000 obyvateli, letos vyhrál krajské kolo o titul Historické město roku 2018. Na území města se nachází 94 nemovitých kulturních památek, z nichž 87 se nachází v městské památkové rezervaci, která byla vyhlášena v roce 1989.

Napsal(a) ČTK | Foto Palickap [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Kam dál?

V Přerově nainstalují na šesti křižovatkách kamery, budou online...

pátek, 19. dubna 2019, 16:00

Kamery nainstalované v šesti přerovských lokalitách zpřehlední řidičům aktuální dopravní situaci. Než usednou do svých aut, budou...

Některé ulice v Přerově potrápí zákaz stání, po Velikonocích začne...

čtvrtek, 18. dubna 2019, 07:30

Další dopravní omezení ovlivní v následujících dnech život v Přerově. První se týká ulice Optiky a třídy generála Janouška, kde...

Devatenáctiletý mladík se drona z internetu nedočkal. Zaplatil...

středa, 17. dubna 2019, 22:00

Devatenáctiletý mladík z Hranicka se nechal začátkem dubna zlákat inzerátem na internetovém bazarovém portálu.

FOTO: V Hranicích začali odstraňovat zchátralou věžičku z kostela na...

úterý, 16. dubna 2019, 10:30

Zchátralá věžička kostela Stětí sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí v Hranicích na Přerovsku, kvůli jejímuž stavu se od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Lidé vidí přínos EU pro Česko, osobní prospěšnost ale vnímají méně

Češi si myslí, že členství v EU je pro naši zemi přínosné, osobní prospěch pro vlastní život ale vnímá jen menší část z nich. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

PRŮZKUM: Babiš zůstává nejoblíbenější, jeho popularita ale oslabuje

Nejlépe hodnoceným politikem ze členů vlády a předsedů parlamentních stran zůstává premiér a šéf ANO Andrej Babiš, jeho popularita ale dál oslabuje, uvedla agentura STEM na základě červnového průzkumu. Babiše kladně hodnotí 45 procent dotázaných, zatímco v lednu to bylo 48 procent a loni v říjnu polovina. Na druhém místě v žebříčku popularity skončila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), které vyjádřilo podporu 40 procent respondentů. Na třetím místě je s 39 procenty pozitivních hodnocení lídr Pirátů Ivan Bartoš.

STUDIE: Češi musí na nové bydlení šetřit stále nejdéle v Evropě

Dostupnost nového bydlení v Česku je ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi druhý rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde na 11,2 průměrného ročního platu. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte. Porovnává v ní údaje ze 12 evropských zemí z loňského roku. Nejsnadněji na bydlení dosáhnou Portugalci, kteří na průměrný nový byt o rozloze 70 metrů čtverečních vynaloží 3,8 ročního platu.