Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dobíjecí stanice pro elektromobily bude vybudována v Prostějově na parkovišti u centra

 
pátek, 17. května 2019, 07:30

Rada města Prostějova vyhlašuje záměr pronájmu části pozemku za účelem umístění a provozování dobíjecí stanice/stanic pro elektromobily. 

Město Prostějov připravuje pro majitele elektromobilů novinku v podobě další dobíjecí stanice / stanic. „Začali jsme proto jednat se zájemci o možnosti výstavby dobíjecích stanic / stanice a vytipování vhodné lokality. Na základě obdržených stanovisek byla zájemcům - společnosti E.ON Česká republika, s.r.o., a společnosti ČEZ, a.s., nabídnuta pro výstavbu lokalita parkoviště za nákupním centrem KUBUS, v ulici Plumlovská,“ nastínil primátor František Jura.

„Konkrétně jde o veřejné parkoviště umístěné blízko centra v těsné blízkosti trafostanice, tedy vhodné pro výstavbu rychlodobíjecí stanice. Oběma společnostem lokalita vyhovuje a o výstavbu stanice nadále mají zájem,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Výše uvedené parkoviště s celkovým počtem 52 parkovacích stání je v současné době v nájmu společnosti FCC Prostějov, s.r.o., za účelem jeho provozování.

„Máme dohodnuto, že vyjmeme trojici dotčených parkovacích míst z nájemní smlouvy, přičemž dvě ze tří by sloužila pro účely vyhrazeného stání pro elektromobily a jedno pro umístění a provozování dobíjecí stanice / stanic. Město jako pronajímatel by tak mohlo uzavřít napřímo s provozovatelem dobíjecí stanice pro elektromobily jako nájemcem nájemní smlouvu, a to po vzájemně dohodnutou dobu. Vše s ohledem na nutnost finanční investice do projektu instalace stanice včetně přívodního kabelu elektrické energie, pravděpodobně na dobu určitou minimálně deset let,“ přidal vysvětlení první náměstek Pospíšil s tím, že celkově navyšující se počet elektromobilů vyžaduje pozornost vedení města a výstavbu takových stanic. Jedná se o další z realizovaných kroků v projektu strategie smart city v Prostějově.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com | Zdroj prostejov.eu

Kam dál?

Novým velitelem 601. skupiny speciálních sil je Tomáš Skácel

čtvrtek, 16. května 2019, 21:00

U příležitosti udílení Cen města Prostějova primátor František Jura osobně poděkoval odstupujícímu veliteli a přivítal nového.

Zloděj z lavičky sebral tašku, ve které byl dron. Majiteli způsobil...

čtvrtek, 16. května 2019, 20:30

V úterý v osm hodin ráno došlo ke krádeži ve vnitrobloku v Tylově ulici v Prostějově.

Na Prostějovsku musel kvůli bezpečnosti přistát vrtulník německé...

čtvrtek, 16. května 2019, 09:00

Vrtulník německé armády, který se účastní mezinárodního cvičení Dark Blade 2019, včera odpoledne preventivně přistál u obce...

Zloděj demontoval plechy ze stěny haly zemědělského družstva. Hrozí...

středa, 15. května 2019, 22:00

V době od 10. do 13. května demontoval neznámý pachatel vlnité plechy o ploše 18 x 2,5 metru ze stěny haly ve volně přístupném...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.

Babišova francouzská restaurace zavřela

Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ukončila provoz. Podle serveru SeznamZprávy.cz, který dnes na uzavření restaurace upozornil, se luxusní podnik potýkal s vážnými finančními problémy a skepsí ohledně kvality. Počátkem letošního roku přišel o jednu ze dvou michelinských hvězd, které oceňují úroveň podniku.