Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Shořely tři hektary lesa, zasahovalo 17 jednotek hasičů a vrtulník

 
úterý, 7. srpna 2018, 08:33

Až tři hektary lesního porostu byly zničeny včera u Otaslavic na Prostějovsku. Hustý černý kouř byl vidět z velké dálky a u požáru hasiči vyhlásili třetí nejvyšší stupeň požárního poplachu. Těžce přístupný terén pro hasičskou techniku, ale i hustý porost pro samotné natažení hasebního vedení, a to v součtu až několik stovek metrů, uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

„Výhled na několik hodin intenzivního hašení s okamžitou žádostí povolání letecké techniky kolegů Policie ČR s účinnou pomocí hašení bambivakem. Postupně došlo k posílení jednotek a změn stupnice požárního poplachu. V průběhu dne se tak na požářišti již prostřídalo sedmnáct jednotek, v součtu více jak dvě desítky cisternových vozidel a počet zasahujících hasičů přibližující se trojcifernému číslu,“ popsal zásah Hošák.

Nejdříve museli hasiči rozsáhlý požár obestoupit a zabezpečit i odpovídající zásobu vody k hašení. Účinnou pomoc zajistilo hašení pomocí vrtulníku, plnění bylo podle Hošáka zajištěno pomocí cisteren z místa nedaleko plochy hoření.

Majitel vyčíslil škodu předběžně v částce 400 tisíc korun

„V sumarizaci tedy zasahovalo sedmnáct jednotek ze dvou krajů, Olomouckého a Jihomoravského, včetně jednotky vojenských hasičů z Vyškova a zapojení vrtulníku Policie ČR. Rozloha požářiště na ploše dosahující tří hektarů. Majitel vyčíslil škodu předběžně v částce 400 tisíc korun. Vše se obešlo bez zranění. V prostoru se nenachází žádné hrozící nebezpečí optikou těsné blízkosti vojenského prostoru Březová. Událost se nachází na územní Olomouckého kraje,“ pověděl mluvčí hasičů.

„V nočních hodinách byla provedena redukce jednotek na místě. Během posledních hodin zde zůstaly tři jednotky hasičů na dohled a případné dohašování, rovněž byla ukončena činnost štábu velitele zásahu. V ranních hodinách několikrát prolili větší doutnající místa či pařezy stromů. V tuto chvíli probíhá předání zásahu vlastníkům s nařízením několika hodinového dohledu a dalších bezpečnostních opatření. Všechny postupně odjíždějící jednotky nyní čeká náročný úklid vybavení a techniky, pro opětovné uvedení do zásahu,“ uzavřel Hošák.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto HZSOL

Kam dál?

AKTUÁLNĚ: Patnáct jednotek hasičů a vrtulník bojují s rozsáhlým...

pondělí, 6. srpna 2018, 17:28

K rozsáhlému požáru lesa u Otaslavic na Prostějovsku vyjelo v pondělí 6. sprna odpoledne patnáct jednotek hasičů, odstartoval...

Motorkář přejel do protisměru, kde narazil do dvou značek. Se...

pondělí, 6. srpna 2018, 09:56

K nehodě, při které byl zraněn jednačtyřicetiletý motorkář, vyjížděli policisté v pátek krátce před třetí hodinou odpoledne mezi...

Motorkář jel příliš rychle, upadl a setrvačností klouzal do...

pondělí, 6. srpna 2018, 08:09

V sobotu před polednem boural motorkář na silnici mezi obcemi Drahany a Žárovice. Třiatřicetiletý motocyklista nezvládl svůj...

Prostějov bude hostit tenisové naděje, utkají se o světové tituly

sobota, 4. srpna 2018, 09:50

Prostějov bude od pondělí dvacátým rokem po sobě hostit týmové mistrovství světa tenisových talentů do 14 let. Tituly obhajují...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V oblíbeném lyžařském středisku v Rakousku se srazilo pět kabinek lanovky

Těšíte se na nadcházející lyžařskou sezónu? Oblíbenou destinací lyžařů z jižní Moravy je sousední Rakousko, kde tamní alpské vrchy nabízejí kilometry perfektně upravených sjezdovek. Ani v Rakousku však ne vždy funguje podle představ. Důkazem je video z lyžařského areálu Hochzillertal, na kterém je vidět následek nehody několika kabin lanovky.

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některých obchodním případům z letech 2009 a 2018, sdělila mluvčí podniku Hana Bendová.

Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů

Svrchní zimní oděv v kombinaci s bezpečnostními pásy není pro cestující to nejlepší řešení. Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů.