Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lékařka ordinovala s dvěma promile, později téhož dne ji ještě chytili opilou při řízení auta

 
středa, 4. října 2017, 13:30

Ve středu 27. září prověřovali policisté na základě podnětu v malé obci na Zábřežsku, zda-li tamní lékařka ordinuje opilá. To se potvrdilo. K tomu byla ještě lékařka přistižena později téhož dne při řízení auta pod vlivem alkoholu.

Policisté lékařku přímo v ordinaci vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, kterou naměřili 2,16 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška pak naměřila hodnotu 2,05 promile alkoholu v dechu. „S naměřenými hodnotami lékařka souhlasila a ke své míře ovlivnění alkoholickými nápoji uvedla, že předchozího dne do jedenácté hodiny večerní vypila blíže neupřesněné množství vína a tvrdého alkoholu," řekla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Ještě téhož dne policejní hlídka zastavila a kontrolovala řidičku osobního auta. Ukázalo se, že jde o stejnou osobu. Lékařka se podrobila dechové zkoušce, která naměřila něco pod dvě promile alkoholu v dechu. „Lékařka s naměřenými hodnotami souhlasila a nežádala lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu," řekla Vybíhalová.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být dle trestního zákoníku uložen trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Kam dál?

V okolí motorestu Skřítek se ztratila seniorka. Našli ji po pás...

úterý, 3. října 2017, 16:30

V pondělí 2. října se v okolí motorestu Skřítek na Šumpersku ztratila šestašedesátiletá žena. Do pátrací akce se následně...

Motorkář narazil do svodidel a na místě zahynul

pondělí, 2. října 2017, 10:00

Při včerejší nehodě na Šumpersku zemřel sedmatřicetiletý motocyklista. Ze zatím nezjištěných důvodů na silnici vedoucí z Koutů...

VIDEO: Divoká automobilová honička. Ujíždějící trojice měla v autě...

čtvrtek, 28. září 2017, 11:30

Ve čtvrtek 21. září měli napilno policisté, kteří prováděli rutinní silniční kontrolu ve Velkých Losinách na Šumpersku. Na výzvu...

U nádraží v Zábřeze přibudou parkovací místa

středa, 27. září 2017, 07:30

Přestože parkovací plochy v nedávné minulosti u vlakového nádraží v Zábřeze vznikly, hodlá město v blízké budoucnosti na tuto...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.