Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lékařka ordinovala s dvěma promile, později téhož dne ji ještě chytili opilou při řízení auta

 
středa, 4. října 2017, 13:30

Ve středu 27. září prověřovali policisté na základě podnětu v malé obci na Zábřežsku, zda-li tamní lékařka ordinuje opilá. To se potvrdilo. K tomu byla ještě lékařka přistižena později téhož dne při řízení auta pod vlivem alkoholu.

Policisté lékařku přímo v ordinaci vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, kterou naměřili 2,16 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška pak naměřila hodnotu 2,05 promile alkoholu v dechu. „S naměřenými hodnotami lékařka souhlasila a ke své míře ovlivnění alkoholickými nápoji uvedla, že předchozího dne do jedenácté hodiny večerní vypila blíže neupřesněné množství vína a tvrdého alkoholu," řekla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Ještě téhož dne policejní hlídka zastavila a kontrolovala řidičku osobního auta. Ukázalo se, že jde o stejnou osobu. Lékařka se podrobila dechové zkoušce, která naměřila něco pod dvě promile alkoholu v dechu. „Lékařka s naměřenými hodnotami souhlasila a nežádala lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu," řekla Vybíhalová.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být dle trestního zákoníku uložen trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Kam dál?

V okolí motorestu Skřítek se ztratila seniorka. Našli ji po pás...

úterý, 3. října 2017, 16:30

V pondělí 2. října se v okolí motorestu Skřítek na Šumpersku ztratila šestašedesátiletá žena. Do pátrací akce se následně...

Motorkář narazil do svodidel a na místě zahynul

pondělí, 2. října 2017, 10:00

Při včerejší nehodě na Šumpersku zemřel sedmatřicetiletý motocyklista. Ze zatím nezjištěných důvodů na silnici vedoucí z Koutů...

VIDEO: Divoká automobilová honička. Ujíždějící trojice měla v autě...

čtvrtek, 28. září 2017, 11:30

Ve čtvrtek 21. září měli napilno policisté, kteří prováděli rutinní silniční kontrolu ve Velkých Losinách na Šumpersku. Na výzvu...

U nádraží v Zábřeze přibudou parkovací místa

středa, 27. září 2017, 07:30

Přestože parkovací plochy v nedávné minulosti u vlakového nádraží v Zábřeze vznikly, hodlá město v blízké budoucnosti na tuto...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.