Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Při požáru domu v Komenského ulici byl muž ohrožen na životě. Hasiči zachránili patnáct lidí

 
úterý, 5. února 2019, 22:15, aktualizováno 6. února 2019, 10:07

V úterý kolem půl desáté večerní vypukl požár v suterénu jednoho z domů v Komenského ulici v Olomouci. Hasiči zachránili patnáct osob a čtyři domácí mazlíčky.

K místu z centrální stanice profesionálních hasičů vyrazily posádky tří výjezdových vozidel, které byly doplněné o výškovou techniku. K pomoci vyrazily jednotky dobrovolných sborů místních částí Černovír a Chválkovice.

„Hasiči po příjezdu vstoupili do společných chodeb v dýchací technice, ze vstupních dveří a některých oken se valil hustý černý kouř. Několik skupin ihned zahájilo záchranu osob z bytů, volající osoby z oken upozorňovaly na vstupující štiplavý kouř do jejich domácností. Naštěstí se situaci nijak více nedramatizovala, obyvatelé naslouchali hasičům a provedli dočasná bezpečnostní opatření," popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Záchrana pomocí vyváděcích masek v dýchací technice proběhla v krátkém časovém úseku a všechny osoby se včas, nezraněné dostali do bezpečí. K místu dorazil i evakuační autobus pro zajištění tepelného komfortu pro zachráněné. „Několik z nich před příjezdem využilo prostor v zásahových vozidlech," dodal Hošák.

Hořelo v suterénních prostorech, odkud se včas do bezpečí dostal muž, který procitnul poté, co byl ohrožen na životě nebezpečnými zplodinami. Hasičům se podařilo uhasit zahoření na menší ploše. Po důkladném odvětrání a celkové kontrole byl schválen návrat obyvatel do svých příbytků.

„Co stojí za příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností se bude jednat o nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm," popsal Hošák. Výše škody zatím není vyčíslena, ale zřejme půjde do statisíců. Při požáru nikdo nebyl zraněn a kromě patnácti osob byli zachráněni také čtyři zvířecí mazlíčci.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto HZSOL

Kam dál?

Velký test dětských balzámů na rty ukázal, že jedenáct jich je...

úterý, 5. února 2019, 21:00

Před více než rokem informoval spotřebitelský časopis dTest, že většina testovaných balzámů na rty pro dospělé propadla v...

VIDEO: Olomouc ovládla Mistrovství České republiky ve standardních...

úterý, 5. února 2019, 20:30

O víkendu v pražské Lucerně dosáhla olomoucká družstva na Mistrovství České republiky na mety nejvyšší. V každé ze tří soutěží se...

Stylový bar Blue Tiger zve na komentovanou degustaci ginu

úterý, 5. února 2019, 18:00

Olomoucký bar Blue Tiger si na poslední den pracovního týdne přichystá speciální akci, při které můžete vypustit páru, ale i...

Policie chce obžalovat čtyři lidi v kauze Vidkun, mimo jiné i...

úterý, 5. února 2019, 16:00

Policisté podali žalobcům návrh na obžalobu čtyř lidí v olomoucké korupční kauze Vidkun. Po více než třech letech vyšetřování...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Klienty bank napadá další podvodná aplikace z Google Play

Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace Word Translator v oficiálním obchodě Google Play se snaží z mobilního zařízení s operačním systémem Android odcizit jejich přihlašovací údaje pro vzdálený přístup do bankovního účtu. Aplikace před odstraněním z obchodu Google Play měla více než 10 tisíc stažení. Uvedla to antivirová firma Eset.

Co dělat při jízdě v protisměru? Zastavit a hlavně se neotáčet

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. O dalších poobných událostech informovaly naše redakce také začátkem letošního roku. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.