Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Při požáru domu v Komenského ulici byl muž ohrožen na životě. Hasiči zachránili patnáct lidí

 
úterý, 5. února 2019, 22:15, aktualizováno 6. února 2019, 10:07

V úterý kolem půl desáté večerní vypukl požár v suterénu jednoho z domů v Komenského ulici v Olomouci. Hasiči zachránili patnáct osob a čtyři domácí mazlíčky.

K místu z centrální stanice profesionálních hasičů vyrazily posádky tří výjezdových vozidel, které byly doplněné o výškovou techniku. K pomoci vyrazily jednotky dobrovolných sborů místních částí Černovír a Chválkovice.

„Hasiči po příjezdu vstoupili do společných chodeb v dýchací technice, ze vstupních dveří a některých oken se valil hustý černý kouř. Několik skupin ihned zahájilo záchranu osob z bytů, volající osoby z oken upozorňovaly na vstupující štiplavý kouř do jejich domácností. Naštěstí se situaci nijak více nedramatizovala, obyvatelé naslouchali hasičům a provedli dočasná bezpečnostní opatření," popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Záchrana pomocí vyváděcích masek v dýchací technice proběhla v krátkém časovém úseku a všechny osoby se včas, nezraněné dostali do bezpečí. K místu dorazil i evakuační autobus pro zajištění tepelného komfortu pro zachráněné. „Několik z nich před příjezdem využilo prostor v zásahových vozidlech," dodal Hošák.

Hořelo v suterénních prostorech, odkud se včas do bezpečí dostal muž, který procitnul poté, co byl ohrožen na životě nebezpečnými zplodinami. Hasičům se podařilo uhasit zahoření na menší ploše. Po důkladném odvětrání a celkové kontrole byl schválen návrat obyvatel do svých příbytků.

„Co stojí za příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností se bude jednat o nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm," popsal Hošák. Výše škody zatím není vyčíslena, ale zřejme půjde do statisíců. Při požáru nikdo nebyl zraněn a kromě patnácti osob byli zachráněni také čtyři zvířecí mazlíčci.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto HZSOL

Kam dál?

VIDEO: Policie pátrá po muži, který nejdřív rozbil dlaždicí dveře a...

úterý, 5. února 2019, 11:05

Policie pátrá po identitě muže, který poškodil dveře čerpací stanice MOL v Hranické ulici v Lipníku nad Bečvou. Způsobil škodu za...

Zloděj ukradl ze supermarketu v Olomouci šedesát piv. Hrozí mu dva...

pondělí, 4. února 2019, 11:00

V sobotu kolem sedmé hodiny večerní se neznámý pachatel vloupal do supermarketu na Povlu v Olomouci. Zloděj překonal zámek dveří...

Muž upadl v autobuse a poranil si hlavu. Odmítal vystoupit a nakonec...

pátek, 1. února 2019, 10:30

Dispečerka Dopravního podniku města Olomouce se včera obrátila na Operační středisko Městské policie Olomouc s žádostí o...

V Pionýrské ulici se pod tíhou sněhu ulomila větev a spadla na...

úterý, 29. ledna 2019, 15:30

V pondělí po půl 4 odpoledne vyjížděli strážníci do ulice Pionýrská v Olomouci, kde mělo podle oznámení dojít k poškození...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie zasahuje kvůli dohodám s externisty na středočeském úřadě

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman. Policisté prověřují pracovní smlouvy s externisty, na jejichž základě kraj vyplatil za externí služby údajně pět milionů korun ročně.

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?