Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Další žena naletěla falešnému vojákovi. Na účty podvodníkovi poslala devadesát tisíc korun

 
středa, 28. srpna 2019, 15:30

Policisté se zabývají dalším případem podvodného jednání. Sedmatřicetiletá žena ze Šumperska se snažila najít spřízněnou duši na jedné z internetových seznamek, ale naletěla podvodníkovi, který se vydával za amerického vojáka s českými kořeny.

Žena si začala psát s daným mužem asi před tři čtvrtě rokem. Ten jí napsal, že je momentálně na vojenské misi v Saúdské Arábii a postupem času si žena k neznámému pisateli vybudovala citový vztah a dokonce si s ním vyměnila také několik intimních fotografií, uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Žena se podvodníkovi svěřila mimo jiné s tím, že má problémy s autem. „Pisatel ženě nabídl pomoc spočívající ve zprostředkování nákupu náhradních dílů na opravu jejího vozidla, což žena uvítala. Při dodání zásilky ale vyvstaly komplikace. Zásilka měla být zadržena tureckou ambasádou a žena byla prostřednictvím e-mailové komunikace opakovaně vyzvána k zaplacení cla," popsala mluvčí.

Žena na zahraniční účty naposílala postupně 90 tisíc korun a zásilku neobdržela. Podvodník však ženu nadále vydírá a pod pohrůžkou zveřejnění intimních fotek se domáhá zaslání dalších peněz.

Policie radí:

  • Dobře zvažte, zdali přijmete nabízené přátelství od neznámého člověka na internetu.
  • Dávejte si pozor na sliby týkající se vážného vztahu, zejména s osobou ze zahraničí.
  • Podvodníci se často schovávají za identitou vzdělaného člověka (lékaře, právníka, vojáka) a dobře vědí, jak citlivě zapůsobit zejména na osamělé osoby. Bývají bez závazků (jsou rozvedení nebo vdovci) a touží po vážném a harmonickém vztahu. Navíc předstírají velký zájem o vaše soukromí.
  • Po určité době přicházejí se svými požadavky, a to například formou finanční pomoci na proclení balíčku, lékařské ošetření, investice do podnikání apod.
  • Proto neposílejte peníze nikomu, koho znáte pouze z virtuálního prostředí a nemůžete si ověřit jeho identitu. Zároveň s nikým nesdílejte vaše intimní fotografie, později mohou být zneužity k vydírání. Jediným cílem pachatelů takovýchto skutků je totiž vylákání peněz, přičemž ve většině případů se jedná o nezanedbatelné částky. Vaše soukromí a starosti jsou těmto lidem lhostejné.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Pixabay.com

Kam dál?

Sousedi zavolali strážníky kvůli manželské hádce. Senioři však jen...

středa, 28. srpna 2019, 12:00

V pondělí v noci někdo zavolal strážníky městské policie, protože si myslel, že ve vedlejším bytě v domě na ulici Skupova probíhá...

Mladíci převraceli popelnice na Wolkerově ulici. Strážníci je...

středa, 28. srpna 2019, 10:20

Dva osmnáctiletí mladíci v noci na dnešek převraceli popelnice v ulici Wolkerova v Olomouci a po silnici táhli kontejner na...

Ornitologové kroužkovali labutě. Při práci je napadli samozvaní opilí...

úterý, 27. srpna 2019, 11:00

V neděli 25. srpna 2019 po druhé hodině odpolední prováděli čtyři pracovníci České společnosti ornitologické kroužkování labutí...

Aktualizováno 27. srpna 2019, 10:05

FOTO/VIDEO: Požár na Černé cestě v Olomouci způsobil škodu za tři...

úterý, 27. srpna 2019, 06:06

Rozsáhlý požár zasáhl dnes časně ráno skladovací halu na Černé cestě v Olomouci. Nikdo nebyl zraněn, evakuováno však muselo být z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.