Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Noční požár v průmyslovém areálu zničil nákladní auto. Příčinou byla technická závada

 
středa, 9. října 2019, 07:35

Škodu za téměř 300 tisíc korun způsobil noční požár nákladního vozidla v cihelně v Kostelci na Hané. Původně ohlášené zahoření v jedné z tamních hal zalarmovalo tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů, uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Po deváté hodině večerní někdo zavolal hasiče a popsal kouř a plameny v areálu. Dobrovolní hasiči z Kostelce na Hané zjistili zdroj hoření, kterým byla kabina nákladního auta. „Intenzitou hoření pak druhořadě došlo k poškození oken budovy v těsné blízkosti. Pomocí dvou vodních proudů požár po chvilce lokalizovali," popsal mluvčí. Na místě zasahovali profesionální jednotky z Prostějova a dobrovolníci z Kostelce na Hané a Vrahovic. Hasiči pomocí termokamery a vizuálním průzkumem vyloučili možná skrytá hoření v průmyslových prostorech.

Požár způsobil škodu ve výši 280 tisíc korun, požár zapříčinila technická závada na vozidle. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto HZSOL

Kam dál?

Pracovník likvidoval stavební suť z demolovaného objektu. Okolí...

pondělí, 7. října 2019, 10:22

V sobotu likvidoval pracovník jedné z firem v Přerově stavební suť z demolovaného objektu. Když hlídka po oznámení přijela na...

Hasiči zachránili téměř čtyři stovky prasat při požáru v zemědělském...

neděle, 6. října 2019, 10:55

V neděli brzy ráno došlo v zemědělském družstvu ve Velkém Týnci k požáru. V jednom z kotců pro selata se vznítil plastový...

Mladíci demolovali dveře od domu a rozkopávali koše. Strážníci je...

sobota, 5. října 2019, 19:30

V úterý 1. října večer přijali prostějovští strážníci oznámení o trojici mladíků, která poškodila vstupní dveře do domu. Za...

Žena zbila sokyni. Bila ji pěstí do obličeje, pak ji pokousala

čtvrtek, 3. října 2019, 12:00

Devětačtyřicetiletá žena z Hranic je podezřelá z přečinu ublížení na zdraví. Toho se měla dopustit počátkem letošního srpna v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.