Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Seniorka poskytla muži zálohu k opravě kotle. Nedočkala se ani opravy, ani vrácení peněz

 
čtvrtek, 10. října 2019, 10:26

Možným podvodem se zabývají policisté na Šumpersku, na které se obrátila seniorka, která se měla letos v lednu dohodnout s osmadvacetiletým mužem na pořízení a montáži plynového kotle. K realizaci zakázky mu žena poskytla zálohu ve výši 30 400 korun, ale kotle se nedočkala.

Muž seniorce peníze nevrátil ani přes opakované urgence. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. Za uvedený čin lze dle trestního zákoníku uložit až dvouletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci," podotkla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Pixabay.com

Kam dál?

Noční požár v průmyslovém areálu zničil nákladní auto. Příčinou byla...

středa, 9. října 2019, 07:35

Škodu za téměř 300 tisíc korun způsobil noční požár nákladního vozidla v cihelně v Kostelci na Hané. Původně ohlášené zahoření v...

Pracovník likvidoval stavební suť z demolovaného objektu. Okolí...

pondělí, 7. října 2019, 10:22

V sobotu likvidoval pracovník jedné z firem v Přerově stavební suť z demolovaného objektu. Když hlídka po oznámení přijela na...

Hasiči zachránili téměř čtyři stovky prasat při požáru v zemědělském...

neděle, 6. října 2019, 10:55

V neděli brzy ráno došlo v zemědělském družstvu ve Velkém Týnci k požáru. V jednom z kotců pro selata se vznítil plastový...

Mladíci demolovali dveře od domu a rozkopávali koše. Strážníci je...

sobota, 5. října 2019, 19:30

V úterý 1. října večer přijali prostějovští strážníci oznámení o trojici mladíků, která poškodila vstupní dveře do domu. Za...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.