Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Seniorka poskytla muži zálohu k opravě kotle. Nedočkala se ani opravy, ani vrácení peněz

 
čtvrtek, 10. října 2019, 10:26

Možným podvodem se zabývají policisté na Šumpersku, na které se obrátila seniorka, která se měla letos v lednu dohodnout s osmadvacetiletým mužem na pořízení a montáži plynového kotle. K realizaci zakázky mu žena poskytla zálohu ve výši 30 400 korun, ale kotle se nedočkala.

Muž seniorce peníze nevrátil ani přes opakované urgence. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. Za uvedený čin lze dle trestního zákoníku uložit až dvouletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci," podotkla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Pixabay.com

Kam dál?

Noční požár v průmyslovém areálu zničil nákladní auto. Příčinou byla...

středa, 9. října 2019, 07:35

Škodu za téměř 300 tisíc korun způsobil noční požár nákladního vozidla v cihelně v Kostelci na Hané. Původně ohlášené zahoření v...

Pracovník likvidoval stavební suť z demolovaného objektu. Okolí...

pondělí, 7. října 2019, 10:22

V sobotu likvidoval pracovník jedné z firem v Přerově stavební suť z demolovaného objektu. Když hlídka po oznámení přijela na...

Hasiči zachránili téměř čtyři stovky prasat při požáru v zemědělském...

neděle, 6. října 2019, 10:55

V neděli brzy ráno došlo v zemědělském družstvu ve Velkém Týnci k požáru. V jednom z kotců pro selata se vznítil plastový...

Mladíci demolovali dveře od domu a rozkopávali koše. Strážníci je...

sobota, 5. října 2019, 19:30

V úterý 1. října večer přijali prostějovští strážníci oznámení o trojici mladíků, která poškodila vstupní dveře do domu. Za...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.