Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Teprve jedenáctiletá lyžařka se vážně zranila během jízdy na černé sjezdovce

 
sobota, 21. ledna 2017, 19:14

Mladičká lyžařka ve věku jedenácti let dnes dopoledne během jízdy na Černé sjezdovce v areálu Dolní Morava vylétla z trati a velmi těžce se zranila.

Dívka po opuštění sjezdovky vlétla mezi vzrostlé stromy a v plné rychlosti do nich narazila. „Na místo jsme dorazili na lyžích, technika se tam nemá šanci dostat. Zjistili jsme, že zraněná je v bezvědomí a svědci nehody už zahájili laickou resuscitaci. My jsme její stav konzultovali s dispečinkem linky 155 a dohodli se s nimi na vyslání vrtulníku Letecké záchranné služby z Hradce Králové," uvedl k nehodě Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Dodal, že dívka utrpěla několik velice vážných poranění končetin, trupu i hlavy.

„Nasadili jsme automatický defibrilátor, ale ten výboj nedoporučil. Dívku jsme tedy šetrně naložili na saně a sjížděli na konec sjezdové trati," popsal situaci Michal Klimeš. Mezi tím už doletěl vrtulník LZS a protože na sjezdovce nemohl přistát, zdravotníci z jeho posádky vyskočili a v průběhu převozu si zraněnou převzali. Vrtulník pak dosedl na parkovišti, kde jí naložili a ihned odlétli.

„Posádce vrtulníku se podařilo obnovit během transportu spontánní srdeční aktivitu a dívku poté ve velmi vážném stavu předala na traumacentrum Fakultní nemocnice v Hradci," doplnil Ivo Novák, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje.

„Všechny sjezdové trati v Jeseníkách v těchto dnech doslova praskají ve švech. Všichni, kdo se na nich pohybují, musí jednoznačně dbát všech bezpečnostních pravidel. Jde zejména o jízdu ohleduplnou k ostatním a takovou, jakou neriskují podobnou nehodu," varoval lyžaře náčelník Klimeš s tím, že důležité je také nepřeceňovat se a jezdit na tratích úměrných schopnostem lyžaře.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto pexels.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Dělníci zahájili opravu střechy radnice v centru Olomouce

čtvrtek, 12. ledna 2017, 13:30

Stavebním ruchem ožila starobylá půda budovy radnice v historickém centru Olomouce, kde dělníci zahájili náročnou...

Na krmítcích můžete v zimě spatřit až 30 druhů ptáků

pondělí, 26. prosince 2016, 15:00

Až tři desítky druhů ptáků mohou v tomto období pozorovat lidé, kteří pomáhají v zimě opeřence přikrmovat. Podle...

Nákupní centrum Šantovka trhá rekordy v návštěvnosti

pondělí, 26. prosince 2016, 13:30

Rekordních více než osm milionů návštěvníků letos zavítalo do nákupního centra Šantovka poblíž historického centra...