Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté se během dopravní bezpečnostní akce zaměřili na chodce a řidiče, jezdilo se na červenou

 
sobota, 10. listopadu 2018, 14:00

V úterý, středu i čtvrtek proběhla dopravní bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili jak na chodce, tak řidiče. A to na křižovatkách a železničních přejezdech.

V úterý a ve středu se konala dopravní bezpečnostní akce. Dopravní policie se zaměřila mimo jiné i na pohyb chodců a jízdu řidičů na křižovatkách, které jsou řízeny semafory. Během kontroly se dopustilo přestupku dvaadvacet řidičů a z toho jedenáct řidičů projelo křižovatkou na červenou. Celkově bylo uděleno na pokutách 16 600 korun. Tato akce se bude letos ještě několikrát opakovat.

Ve čtvrtek dopoledne se policie zaměřila na kontrolu železničních přejezdů na Olomoucku. Akce se zúčastnila dopravní policie společně s budoucími kolegy z policejní školy. Na akci se podíleli i pracovníci Správy železniční dopravní cesty. Policisté v civilním autě v barvách Policie České republiky kontrolovali, zda řidiči respektují světelnou signalizaci a dodržují rychlost při přejezdu přes přejezd.

Pokud na přejezdu nesvítí bílé přerušované světlo, musí řidič ve vzdálenosti padesáti metrů před železničním přejezdem a při jeho přejíždění jet rychlostí nejvýše 30 km/hod. Svítí-li však bílé světlo signálu, smí padesát metrů před železničním přejezdem a pří jeho přejíždení jet rychlostí až 50 km/hod. Při přejíždění železničního přejezdu nesmí řidič zbytečně prodlužovat dobu jeho přejíždění.

 

 

 

 

Pracovníci SŽDC pak rozdávali řidičům drobné dárky, aby si vždy pamatovali, že je nutné před železničním přejezdem respektovat výstražné zvukové i světelné zařízení a také dodržovat nejvyšší povolenou rychlost v daném místě. Během této akce policisté zkontrolovali celkem 162 aut a vyřešili 37 přestupků. Z toho se ve třech případech jednalo o chodce, kteří přecházeli přes železniční přejezd v době, kdy svítilo červené světlo. V jednom případě dokonce vjel řidič na přejezd, když svítilo červené světlo a zvuková signalizace zakazovala vjezd.

Také řidiči hřešili tím, že překročili nejvyšší povolenou rychlost při jízdě přes přejezd a nebo nepoužili bezpečnostní pásy. Deset řidičů dokonce nemělo auto ve vyhovujícím technickém stavu. Jen v letošním roce došlo k sedmi dopravním nehodám na železničím přejezdu.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

AKTUÁLNĚ: Dálnice D35 je uzavřená, převrátil se na ní kamion...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:30

Dopravu na dálnici D35 u Olomouce komplikuje nehoda kamionu. Nákladní auto sjelo ráno ze silnice a převrátilo se mimo vozovku. V...

Propíchnuté pneumatiky a škrábance na autech, tak vypadá řádění...

pátek, 9. listopadu 2018, 19:30

Dva případy poškození aut teď řeší policisté v Olomouci a na Litovelsku. Auta byla poškrábaná a měla propíchnuté pneumatiky.

Opilý devatenáctiletý řidič strhl řízení kvůli psovi na silnici,...

pátek, 9. listopadu 2018, 16:30

Ve čtvrtek 8. listopadu havaroval opilý devatenáctiletý mladík ve Skorošicích na Šumpersku. Se svým autem skončil ve sloupu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.