Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rozbitý průtah Šternberkem se bude opravovat. Začít by se mohlo už v létě

 
čtvrtek, 14. března 2019, 12:00

Rozbitá cesta přes Šternberk po Věžní ulici projde letos zásadní rekonstrukcí. S opravou vytíženého průtahu chce Olomoucký kraj začít v létě. Rekonstrukcí projde silnice II/444 v ulici Věžní, a to v úseku od ulice Olomoucké za železniční nadjezd před křižovatkou, při odbočení na Uničov.

„Na investici se bude z větší části podílet Olomoucký kraj, investovat bude také město Šternberk. Krajská rada už schválila zadávací podmínky soutěže. Její vítěz dostane zakázku na starosti,“ přiblížil postup hejtman Ladislav Okleštěk.

Krajský rozpočet počítá s náklady ve výši 90 miliónů korun, město Šternberk má investovat dalších zhruba třiadvacet miliónů. Obě částky ale budou nakonec zřejmě nižší, a to právě díky soutěži na dodavatelskou firmu, ve které je hlavním parametrem cena.

„S realizací opravy průtahu chceme začít ještě letos. Dokončení akce plánujeme na rok 2021,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Součástí rozsáhlého díla je vybudování nových okružních křižovatek v křížení s ulicí Nádražní a Uničovská. Dále stavba řeší nová parkovací místa, cyklostezku, včetně nových chodníků a zelených ploch.

V rámci stavby budou provedeny také opravy stávajících mostů. Jedná se o most ev. č. 444-025 přes Sitku a most ev. č. 444-24 přes železniční trať. Celkové řešení si vyžádá několik úprav a přeložek stávajících inženýrských sítí. Mimo jiné se jedná o kanalizaci, plynovod, veřejné osvětlení, podzemního vedení VN a NN, slaboproudu CETIN a UPC. V rámci prostorových změn bude také provedeno nové oplocení dotčených objektů a z bezpečnostních hledisek doplněny krizové úseky zábradlím.

Výstavba průtahu bude rozdělena na dvě etapy, se stavbou by se mělo začít v červenci. Na řadě je teď výběrové řízení zhotovitele. Pro letošní rok 2019 se počítá s výstavbou I. etapy plánovaných oprav, v rozsahu od ulice Olomoucké po křižovatku s ulicí Nádražní.

„Nové veřejné osvětlení, nové prvky pro imobilní osoby, dojde i ke kácení současné zeleně,“ popisuje plány starosta Stanislav Orság. Cestující kvůli stavbě čekají dopravní omezení a objížďky.

Foto Google Maps | Zdroj sternberk.eu

Kam dál?

Olomouc chce ušetřit miliony korun díky efektivnějšímu nákupu energií

čtvrtek, 14. března 2019, 11:00

Cílem Energetické politiky statutárního města Olomouce je snížit energetickou náročnost budov, efektivněji využívat energii,...

Olomoucký vrchní soud zpřísnil téměř o rok dvěma mužům trest v...

čtvrtek, 14. března 2019, 10:30

Olomoucký vrchní soud zpřísnil o 11 měsíců na sedm let a devět měsíců trest dvěma mužům v ostravské větvi kauzy metanolu. Jde o...

Ulice Václavkova a Na trati zřejmě propojí podchod. Součástí studie...

čtvrtek, 14. března 2019, 09:47

Další jednání ohledně přímého propojení ulic Václavkova a Na trati připravuje primátor Olomouce Mirek Žbánek. Jak informoval radu...

Olomoucký vrchní soud vynese rozsudek v ostravské větvi metanolové...

čtvrtek, 14. března 2019, 08:48

Olomoucký vrchní soud dnes vynese rozsudek v případu šestice obžalovaných z ostravské větve kauzy metanol. Krajský soud jim za za...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.