Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rozbitý průtah Šternberkem se bude opravovat. Začít by se mohlo už v létě

 
čtvrtek, 14. března 2019, 12:00

Rozbitá cesta přes Šternberk po Věžní ulici projde letos zásadní rekonstrukcí. S opravou vytíženého průtahu chce Olomoucký kraj začít v létě. Rekonstrukcí projde silnice II/444 v ulici Věžní, a to v úseku od ulice Olomoucké za železniční nadjezd před křižovatkou, při odbočení na Uničov.

„Na investici se bude z větší části podílet Olomoucký kraj, investovat bude také město Šternberk. Krajská rada už schválila zadávací podmínky soutěže. Její vítěz dostane zakázku na starosti,“ přiblížil postup hejtman Ladislav Okleštěk.

Krajský rozpočet počítá s náklady ve výši 90 miliónů korun, město Šternberk má investovat dalších zhruba třiadvacet miliónů. Obě částky ale budou nakonec zřejmě nižší, a to právě díky soutěži na dodavatelskou firmu, ve které je hlavním parametrem cena.

„S realizací opravy průtahu chceme začít ještě letos. Dokončení akce plánujeme na rok 2021,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Součástí rozsáhlého díla je vybudování nových okružních křižovatek v křížení s ulicí Nádražní a Uničovská. Dále stavba řeší nová parkovací místa, cyklostezku, včetně nových chodníků a zelených ploch.

V rámci stavby budou provedeny také opravy stávajících mostů. Jedná se o most ev. č. 444-025 přes Sitku a most ev. č. 444-24 přes železniční trať. Celkové řešení si vyžádá několik úprav a přeložek stávajících inženýrských sítí. Mimo jiné se jedná o kanalizaci, plynovod, veřejné osvětlení, podzemního vedení VN a NN, slaboproudu CETIN a UPC. V rámci prostorových změn bude také provedeno nové oplocení dotčených objektů a z bezpečnostních hledisek doplněny krizové úseky zábradlím.

Výstavba průtahu bude rozdělena na dvě etapy, se stavbou by se mělo začít v červenci. Na řadě je teď výběrové řízení zhotovitele. Pro letošní rok 2019 se počítá s výstavbou I. etapy plánovaných oprav, v rozsahu od ulice Olomoucké po křižovatku s ulicí Nádražní.

„Nové veřejné osvětlení, nové prvky pro imobilní osoby, dojde i ke kácení současné zeleně,“ popisuje plány starosta Stanislav Orság. Cestující kvůli stavbě čekají dopravní omezení a objížďky.

Foto Google Maps | Zdroj sternberk.eu

Kam dál?

Ulice Václavkova a Na trati zřejmě propojí podchod. Součástí studie...

čtvrtek, 14. března 2019, 09:47

Další jednání ohledně přímého propojení ulic Václavkova a Na trati připravuje primátor Olomouce Mirek Žbánek. Jak informoval radu...

Opravy havarijních mostků v Přerově přijdou na pět milionů korun

středa, 13. března 2019, 22:00

Přerovská radnice se v nejbližší době pustí do oprav mostků, lávek či propustků, které jsou v havarijním stavu. Na jaro je...

Řidič nadýchal přes dvě promile. Je podezřelý z trestného...

středa, 13. března 2019, 17:00

Policisté zastavili včera večer řidiče cizí státní příslušnosti v ulici Polní v Přerově. Řidič nadýchal 2,10 promile alkoholu v...

Senior škrábl auto na parkovišti a ujel. Když ho vypátrala policie,...

středa, 13. března 2019, 16:30

K nehodě Škody Fabie došlo v úterý 12. března 2019 po desáté hodině na parkovišti ve Wolkerově ulici v Prostějově. Řidič Fabie...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.