Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rozbitý průtah Šternberkem se bude opravovat. Začít by se mohlo už v létě

 
čtvrtek, 14. března 2019, 12:00

Rozbitá cesta přes Šternberk po Věžní ulici projde letos zásadní rekonstrukcí. S opravou vytíženého průtahu chce Olomoucký kraj začít v létě. Rekonstrukcí projde silnice II/444 v ulici Věžní, a to v úseku od ulice Olomoucké za železniční nadjezd před křižovatkou, při odbočení na Uničov.

„Na investici se bude z větší části podílet Olomoucký kraj, investovat bude také město Šternberk. Krajská rada už schválila zadávací podmínky soutěže. Její vítěz dostane zakázku na starosti,“ přiblížil postup hejtman Ladislav Okleštěk.

Krajský rozpočet počítá s náklady ve výši 90 miliónů korun, město Šternberk má investovat dalších zhruba třiadvacet miliónů. Obě částky ale budou nakonec zřejmě nižší, a to právě díky soutěži na dodavatelskou firmu, ve které je hlavním parametrem cena.

„S realizací opravy průtahu chceme začít ještě letos. Dokončení akce plánujeme na rok 2021,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Součástí rozsáhlého díla je vybudování nových okružních křižovatek v křížení s ulicí Nádražní a Uničovská. Dále stavba řeší nová parkovací místa, cyklostezku, včetně nových chodníků a zelených ploch.

V rámci stavby budou provedeny také opravy stávajících mostů. Jedná se o most ev. č. 444-025 přes Sitku a most ev. č. 444-24 přes železniční trať. Celkové řešení si vyžádá několik úprav a přeložek stávajících inženýrských sítí. Mimo jiné se jedná o kanalizaci, plynovod, veřejné osvětlení, podzemního vedení VN a NN, slaboproudu CETIN a UPC. V rámci prostorových změn bude také provedeno nové oplocení dotčených objektů a z bezpečnostních hledisek doplněny krizové úseky zábradlím.

Výstavba průtahu bude rozdělena na dvě etapy, se stavbou by se mělo začít v červenci. Na řadě je teď výběrové řízení zhotovitele. Pro letošní rok 2019 se počítá s výstavbou I. etapy plánovaných oprav, v rozsahu od ulice Olomoucké po křižovatku s ulicí Nádražní.

„Nové veřejné osvětlení, nové prvky pro imobilní osoby, dojde i ke kácení současné zeleně,“ popisuje plány starosta Stanislav Orság. Cestující kvůli stavbě čekají dopravní omezení a objížďky.

Foto Google Maps | Zdroj sternberk.eu

Kam dál?

Ulice Václavkova a Na trati zřejmě propojí podchod. Součástí studie...

čtvrtek, 14. března 2019, 09:47

Další jednání ohledně přímého propojení ulic Václavkova a Na trati připravuje primátor Olomouce Mirek Žbánek. Jak informoval radu...

Opravy havarijních mostků v Přerově přijdou na pět milionů korun

středa, 13. března 2019, 22:00

Přerovská radnice se v nejbližší době pustí do oprav mostků, lávek či propustků, které jsou v havarijním stavu. Na jaro je...

Řidič nadýchal přes dvě promile. Je podezřelý z trestného...

středa, 13. března 2019, 17:00

Policisté zastavili včera večer řidiče cizí státní příslušnosti v ulici Polní v Přerově. Řidič nadýchal 2,10 promile alkoholu v...

Senior škrábl auto na parkovišti a ujel. Když ho vypátrala policie,...

středa, 13. března 2019, 16:30

K nehodě Škody Fabie došlo v úterý 12. března 2019 po desáté hodině na parkovišti ve Wolkerově ulici v Prostějově. Řidič Fabie...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.