Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIZUALIZACE: Stavba tramvajová trati na Nové Sady by mohla začít příští rok

 
středa, 24. dubna 2019, 12:04

Statutární město Olomouc získala povolení na stavbu nové tramvajové trati o délce 1180 metrů. Trať spojí ulice Schweitzerovu a Rooseveltovu a stavba by mohla začít už v roce 2020. Vyplývá to z oznámení na úřední desce Drážního úřadu.

Povolení počítá s tím, že nová trať v Zikově ulici, která navazuje na zastávku Trnkova, bude dvoukolejná se třemi obousměrnými zastávkami. „Pokud by Rada města Olomouce odsouhlasila zahájení výběrového řízení v 1. pololetí letošního roku a vše by probíhalo bez komplikací, předpokládáme zahájení stavby v roce 2020,“ uvedla mluvčí města Olomouce Radka Štědrá pro zdopravy.cz.

Náklady na tuto stavbu jsou podle projektové dokumentace společnosti Moravia Consult 388 milionů korun bez DPH. Realizace stavby má trvat jeden rok a deset měsíců.

Samostatný pás v Zikově ulici

Sesrver zdopravy.cz uvádí, že tramvajová trať je navázána na konec I. etapy stavby, který je umístěn těsně před stávající křižovatkou v ulici Trnkova. Nová trasa tramvaje pokračuje na vlastním tělese vpravo podél silnice v Rooseveltově ulici, pravotočivým obloukem vchází do středu ulice Zikova, kudy prochází na vlastním pásu, který je částečně vyvýšen. Výjimkou tvoří zastávky Zikova a Rožňavská, které jsou navrženy jako sdružené zastávky typu špunt, tedy se zastávkovými mysy.

V křižovatce se Schweitzerovou ulicí odbočuje trať levotočivým obloukem na samostatné těleso vpravo podél silnice ve Schweitzerově ulici, kde bude asi v poloze vedlejší silnice v Družební ulici ukončena zastávkou U Kapličky dvoukolejnou úvratí.

Přestupní terminál a parkovací dům

Radní města Olomouce v minulosti podpořili také vybudování přestupního terminálu a velkého parkovacího domu s celkovou kapacitou 231 míst.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Moravia.cz

Kam dál?

Řidič se vyhýbal autu, které mu nedalo přednost, a srazil...

středa, 24. dubna 2019, 10:57

K dopravní nehodě došlo 5. března 2019 kolem tři čtvrtě na devět ráno v ulici Kopaniny v Přerově. Řidič bílé dodávky vyjel...

Dvě auta začala předjíždět ve stejný čas, jedno z nich dostalo smyk a...

středa, 24. dubna 2019, 10:30

Dvě zranění si vyžádala nehoda u Milotic nad Bečvou, ke které došlo v úterý 23. dubna. Jedno z aut po nehodě skončilo v poli.

Opilý cyklista se chtěl vyhnout bruslařům, přepadl přes řídítka a...

úterý, 23. dubna 2019, 18:00

V neděli odpoledne jel opilý cyklista po cyklostezce Bečva v Přerově. Při jízdě se snažil vyhnout bruslařům, ale jeho snaha...

Tři lidé byli zraněni po srážce dvou aut. Jedno z nich skončilo na...

úterý, 23. dubna 2019, 09:00

Tři lidé se zranili při nehodě dvou osobních aut ve Smržicích na Prostějovsku. Po střetu skončilo jedno auto na kolejích...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.